Понад 400 будинків на Херсонщині планують відновити коштом Черкащини

Понад 400 будинків на Херсонщині планують відновити коштом Черкащини

Понад 400 будинків на Херсонщині планують відновити коштом Черкащини
Фото / Черкаська ОВА, Херсонщина, липень 2023 року

Понад 400 будинків на Херсонщині планують відновити коштом Черкащини. Про це в етері Українського радіо Черкаси розповів керівник ОВА Ігор Табурець.

Йдеться про проєкт за ініціативи президента України, де спроможні громади України беруть під свій патронат населені пункти на Херсонщині. Регіон став пілотним.

"Черкащина долучилася до національної ініціативи, що має назву «Пліч-о-пліч». Вона відбувається у координації з Офісом президента та Мінвідновлення. Суть полягає в тому, що тилові області підставляють плече регіонам, які постраждали від війни. На Черкащині вже згуртувалося і керівництво і будівельники та волонтери та розпочали допомогу", — деталізував Ігор Табурець

З його слів, під патронатом Черкащини відбудовується три населених пункти: Іванівка, Новопетрівка та Миколаївка. Усього — 402 будинки.

"Нині першочергово відбудовуватимемо будинки тих, хто там проживає. Йдеться про родини пенсіонерів, родини з дітьми, та родини, члени яких стали на захист країни", — додав Табурець.

Нині йде процес виготовлення проєктно-кошторисної документації, пояснив керівник ОВА:

"Миколаївка — невеликий населений пункт, де всього 50 будинків із яких пошкоджені 30. За нашими підрахунками, відновлення в Іванівці потребують понад 200 будинків. Роботи частково фінансуються з державного фонду, частково допомагають спонсори. Зараз виготовляється документація, щоб розпочати процес відбудови".

Також, додав керівник ОВА, в Іванівці коштом Черкащини відновлюють школу:

"Ми намагаємося відновити заклад до 1 вересня, щоб діти могли відновити повноцінне навчання".

Що відомо про проєкт "Пліч-о-пліч"

Спроможні громади України беруть під свій патронат населені пункти на Херсонщині. Ця область стала пілотною. 15 регіонів відбудують 26 населених пунктів на Правобережжі. На меті проєкту — відновити житло та інфраструктуру, створити умови для повернення херсонців у власні домівки.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок