"Тут спокій": в монастир на Волині на екскурсію запросили поранених військових

"Тут спокій": в монастир на Волині на екскурсію запросили поранених військових

У Свято-Миколаївському Жидичинському монастиря відбулася екскурсія для 30-ти бійців, які наразі перебувають на реабілітації у Луцькому медичному центрі реабілітації учасників бойових дій.

Захисникам також показали монастирську усипальню, краєвиди з території Свято-Духівського скита і розповіли історію заснування храму у Липлянах.

В монастирі на Волині на екскурсію запросили поранених військових
Екскурсія у Жидичинському монастирі у Луцьку. Фото: Суспільне Луцьк

Один з учасників екскурсії — 20-річний волинянин, боєць Нацгвардії України Степан Воєвода, який дев'ять місяців був у російському полоні.

"Служив в Запорізькій області, місто Енергодар. У полон потрапив 4 березня, обміняли 24 листопада 22 року, дев'ять місяців по суті я відсидів. Як наслідок черепно-мозкова травма, проблеми з органами. Повідбивали все", — говорить нацгвардієць.

В монастирі на Волині відбулася екскурсія для поранених військових
20-річний нацгвардієць Степан Воєвода. Фото: Волинська обласна військова адміністрація

Пережити полон, каже Степан, допомагала віра. Додає: екскурсія сподобалася. "Приємна така атмосфера, спокійніша, ніж десь у місті. Хочеться вникнути в ті всі речі. Як люди колись проводили тут службу. Тут класно, тут спокій", — ділиться волинянин.

В монастирі на Волині на екскурсію запросили поранених військових
Учасники екскурсії у монастирі.

Під час екскурсії військовослужбовців супроводжувала психологиня з центру реабілітації Любава Казмірчук. З її слів, такі поїздки є важливою духовною складовою відновлення воїнів.

"Такі екскурсії точно допомагають, найперше – це переключитися від того досвіду, який вони отримали на війні. Це такі найменші речі, які ми можемо зробити для них, і це про вдячність, не лише психологічну, але й моральну та духовну підтримку", — зазначила психологиня.

В монастирі на Волині на екскурсію запросили поранених військових — психологиня Любава Казмірчук
Психологиня центру реабілітації Любава Казмірчук. Фото: Суспільне Луцьк

Це друга поїздка, яку організували для військових у рамках обласної програми розвитку туризму. У ній взяли участь не лише бійці з Волині, а й з інших регіонів України.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок