Мінінфраструктури: Чорноморський коридор залишається відкритим, попри атаки РФ

Мінінфраструктури: Чорноморський коридор залишається відкритим, попри атаки РФ

Українське судно в Одещині
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Рух суден із портів та до портів Одещини через тимчасовий чорноморський коридор продовжився, попри обстріли РФ на цивільне судно 8 листопада.

Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Шість вантажних суден із вантажем 231 тисячу тонн сільськогосподарської продукції вийшли з портів України в напрямку Босфору, ще п'ять суден очікують на захід у порти, повідомляє міністерство.

Напередодні ввечері російська ракета поцілила у іноземне цивільне судно в порту Одеської області, в результаті чого один українець загинув, ще четверо громадян Філіппін отримали поранення.

Атака РФ на українське судно

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, це була 21 цілеспрямована атака Росії на портову інфраструктуру України після краху Чорноморської зернової ініціативи 17 липня. За цей час російські атаки пошкодили понад 160 об'єктів інфраструктури, у тому числі 122 транспортні засоби, додав міністр.

У серпні військово-морські сили України відкрили тимчасовий коридор для виходу та входу вантажних суден у порти регіону.

Відтоді 91 судно експортувало 3,3 мільйона тонн сільськогосподарської та металопродукції з українських портів Одеси, Чорноморська та Південного, повідомляє Міністерство інфраструктури.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

15 вересня з порту Одеси вийшов балкер PUMA. Він став п'ятим судном, що скористалося тимчасовим коридором. 4 вересня чотири судна, які вийшли з портів Одещини, вже пройшли шлях морського гуманітарного коридору.

1 жовтня з портів Чорноморськ та Південний на Одещині вийшли три балкери, навантажені агропродукцією та залізною рудою.

Тимчасовий коридор почав діяти з 8 серпня й першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.

На початок