За цей рік ДПСУ відмовила 43 тисячам українців у виїзді

За цей рік ДПСУ відмовила 43 тисячам українців у виїзді

Демченко про статистику перетину кордону за 10 місяців 2023 року
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби. Фото: Медіацентр

Прессекретар Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко назвав статистику, скільком людям відмовили в перетині кордону у 2023 році. На сьогодні це 43 тисячі пасажирів.

Про це Андрій Демченко розповів на брифінгу.

За 10 місяців 2024 року Держприкордонслужба відмовила у перетині кордону на виїзд 43 тисячам українських громадян. Такі рішення були з різних причин, але насамперед — бо документи в людей не відповідали умовам перетину держкордону.

Всього за 10 місяців 2023 року кордон перетнули 30 млн 100 тисяч людей. Це на 6% більше порівняно з минулим роком. Але напрямок відсотково однаковий: нема переваги ні виїзду з України, ні повернення в Україну, на відміну від минулого року, коли переважав виїзд.

Основні категорії тих, хто перетинає кордон, якщо говорити про громадян України, — жінки, діти, літні люди, чоловіки за 60.

Що відомо про обмеження на виїзд чоловіків за кордон

Які категорії чоловіків віком від 18 до 60 років мають право виїжджати з України та які документи для цього потрібні, ДПСУ пояснює на своєму сайті.

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

8 листопада Верховна Рада проголосувала за подовження дії воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів.

Валерій Бойко, заступник начальника Управління організації прикордонного контролю ДПСУ, сказав, що з початку дії воєнного стану 22 зміни були внесені до постанови Кабміну № 57 Про затвердження правил перетинання державного кордону громадянами України

На початок