На Львівщині 9 листопада попрощалися із п'ятьма захисниками України

На Львівщині 9 листопада попрощалися із п'ятьма захисниками України

На Львівщині 9 листопада попрощалися із п'ятьма захисниками України
Фото: Роман Кайман

Сьогодні, 9 листопада, на Львівщині відбулося прощання із п'ятьма військовослужбовцями. Юрій Демиденко, Юрій Главацький, Віталій Коцовський, Василь Гриник та Павло Мазник загинули у російсько-українській війні.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Юрій Демиденко народився у місті Потсдам у Німеччині. У 2014 році чоловік добровольцем увійшов до лав 81 окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. Юрій брав участь у боях за Донецький аеропорт. Із 2020 року військовий проходив службу в складі 11 прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

Початок повномасштабного вторгнення Юрій Демиденко зустрів на передовій. Захисник виконував бойові завдання на Сумщині, згодом – на східному напрямку фронту. Указом Президента України воїна відзначили орденом "За мужність" III-го ступеня. У чоловіка залишилися дружина та 14-річний син. Юрія Демиденка поховали на Личаківському кладовищі у Львові.

Юрій Демиденко
Юрій Демиденко. Львівська ОВА

Юрій Главацький — львів’янин. Із початком повномасштабного вторгнення чоловік став на захист України. Юрій служив у лавах 42 окремої механізованої бригади Збройних сил України. Чоловік виконував бойові завдання на східному напрямку. У захисника залишилися мама, сестра, племінники, троє хрещених дітей, цивільна дружина та її батьки. Юрія Главацького поховали на місцевому кладовищі у Малечковичах Львівської області.

Юрій Главацький
Юрій Главацький. Львівська ОВА

Павло Мазник — житель Червоноградського району. Коли почалася повномасштабна війна, мешканець Львівщини став на захист України. Чоловік проходив військову службу у частині А4447. Військовий загинув 5 листопада 2023 року на території Запорізької області. Чин похорону Павла Мазника відбувся у Червонограді об 11:00.

Павло Мазник
Павло Мазник. Львівська ОВА

Віталій Коцовський — житель Ходорова. Чоловік навчався у Національній академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. У 2019 році підписав контракт із 128 гірсько-штурмовою бригадою "Закарпаття". Ще до початку повномасштабного вторгнення РФ захисника направили на навчання в Національний університет оборони України імені Івана Черняховського в Києві.

За час проходження служби чоловіка нагородили орденом імені Б. Хмельницького ІІІ ступеня, медаллю "За особливу службу" ІІІ ступеня, відзнакою командувача об’єднаних сил "Козацький хрест" II ступеня та "Почесною відзнакою батальйону". Військовий загинув 3 листопада внаслідок ракетного удару по 128 бригаді в районі Зарічного Запорізької області. У загиблого залишились батько, мати та двоє братів, учасників АТО, які зараз теж захищають Україну. Чин похорону чоловіка відбувся о 13:00 в Ходорові.

Віталій Коцовський
Віталій Коцовський. Львівська ОВА

Василь Гриник — мешканець Червоноградського району. Із початком повномасштабного російського вторгнення чоловік став на захист України. Захисник проходив військову службу в частині А0224. Військовослужбовець загинув 2 листопада 2023 року в боях на Донеччині. Чин похорону захисника відбувся у Червонограді о 13:00.

Василь Гриник
Василь Гриник. Львівська ОВА

На початок