Перейти до основного змісту
Стефанішина: Україна відійшла від історії із сімома рекомендаціями Єврокомісії

Стефанішина: Україна відійшла від історії із сімома рекомендаціями Єврокомісії

Ольга Стефанішина
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроінтеграції України Ольга Стефанішина. Фото: Медіацентр

Україна відійшла від історії із сімома рекомендаціями Єврокомісії та на основі звіту щодо розширення Європейського Союзу будуватиме національну програму підготовки до вступу.

Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на пресконференції.

"Хочу звернути увагу, що цей звіт стосується не лише семи критеріїв, політичних аспектів та містить рекомендацію про розширення, але і містить 150 сторінок оцінки нас як держави з точки зору функціонування нас, як інституції, економіки, готовності до членства в ЄС. На основі цього документу буде формуватися переговорна рамка з обох сторін", – сказала Стефанішина.

Вона наголосила, що Україна на основі звіту Єврокомісії будуватиме національну програму підготовки до вступу до ЄС, про що вже є доручення президента Володимира Зеленського. За словами Стефанішиної, держава щороку оновлюватиме цю програму з урахуванням прогресу і динаміки перемовин.

"У нашому розумінні ми відходимо від історії із сімома рекомендаціями. Ми рухаємося далі в напрямку початку підготовки до перемовин. Ми розглядаємо чотири додаткові критерії, які визначила Європейська комісія як такі, до яких Україна вже зобовʼязалася реалізувати, але не факт, що ця рекомендація буде підтверджена на Європейській Раді в грудні", – сказала віцепрем'єрка і додала, що ці чотири критерії не мають ніякого зв'язку з політичним рішенням, яке буде ухвалюватися у грудні.

Стефанішина також повідомила, що українська сторона домовилася з Європейською комісією, що почне підготовку до перемовин невідкладно після 15 грудня.

8 листопада Європейська комісія оприлюднила річну доповідь щодо розширення ЄС, в якій рекомендувала Європейській раді розпочати переговори про розширення з Україною.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Єврокомісії, зазначивши, що "історія України та всієї Європи зробила правильний крок". Він додав, що Україна має бути у Євросоюзі. За його словами, українці на це заслуговують.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

Топ дня
Вибір редакції
На початок