"Сьогодні історія України та всієї Європи зробила правильний крок" — Зеленський

"Сьогодні історія України та всієї Європи зробила правильний крок" — Зеленський

Зеленський прокоментував рішення Єврокомісії рекомендувати розпочати переговори про вступ
Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський прокоментував рішення Єврокомісії рекомендувати розпочати переговори щодо членства з Україною. За його словами, це правильний крок.

“Сьогодні історія України та всієї Європи зробила правильний крок – Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо членства з Україною. Чистий позитив. Попри всі складнощі рухаємося вперед і вже в грудні ми очікуємо політичне рішення від Європейської Ради. Українці завжди були і є частиною нашої спільної європейської родини”, — сказав Зеленський.

Він додав, що Україна має бути у Євросоюзі. За його словами, українці на це заслуговують.

“І своїм захистом європейських цінностей, і тим, що навіть у час повномасштабної війни ми дотримуємось свого слова, розвиваючи державні інституції. Всі необхідні рішення ухвалюємо. Дякую всім, хто допомагає!” — сказав Зеленський.

8 листопада стало відомо, що Єврокомісія рекомендує Єврораді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу, повідомила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції в Брюсселі.

Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, водночас умовою є продовження виконувати незавершені рекомендації надалі, сказала вона. Єврокомісія рекомендує ухвалити рамки перемовин тоді, коли Україна здійснить поточні реформи, про які прозвітують у березні 2024 року.

"Основний прогрес був досягнутий у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, а також новий закон про медіа та прогрес щодо національних меншин", — повідомила президентка.

На початок