США завдали удару по складу зберігання зброї в Сирії, який використовував Корпус вартових ісламської революції Ірану та пов'язані з ним угруповання.
Про це йдеться у заяві міністра оборони США Ллойда Остіна, опублікованій у середу, 8 листопада.
"Сьогодні за вказівкою президента Байдена збройні сили США завдали удару з метою самооборони по об’єкту в східній Сирії, який використовувався Корпусом вартових ісламської революції Ірану та пов’язаними з ним групами. Цей удар було завдано двома американськими F-15 по об'єкту зберігання зброї", — йдеться у заяві Пентагону.
Зазначається, що цей високоточний удар самооборони є відповіддю США на серію нападів на американський персонал в Іраку та Сирії, які здійснили підрозділи Корпусу вартових ісламської революції Ірану.
Вказано, що президент США Джо Байден не має вищого пріоритету, ніж безпека американського персоналу, і він скерував сьогоднішні удари, щоб чітко дати зрозуміти, що Сполучені Штати захищатимуть себе, свій персонал і свої інтереси.
"Сполучені Штати повністю готові вжити подальших необхідних заходів для захисту наших людей і наших об'єктів. Ми закликаємо проти будь-якої ескалації. Американський персонал продовжить виконувати місії по боротьбі з ІДІЛ в Іраку та Сирії", — підсумували у заяві Міністерства оборони США.
27 жовтня Збройні сили США також за розпорядженням американського президента Джо Байдена завдали ударів по двох об'єктах на території Сирії, пов'язаних з Іраном.
Що відомо про ситуацію на Близькому Сході
1 листопада речник Пентагону заявив, що Збройні сили США відправляють на Близький Схід додатково ще 300 солдатів. Речник не повідомив, де саме будуть дислоковані солдати, але заперечив, що вони прямують до Ізраїлю.
Раніше глава Пентагону інформував про те, що у відповідь на ескалацію з боку Ірану та його проксі-сил в регіоні США розгортають додаткові системи протиповітряної оборони по всій території Близького Сходу.
8 жовтня Пентагон скерував авіаносну ударну групу на чолі з кораблем Gerald R. Ford до Східного Середземномор'я. Згодом туди ж направили ударну групу із авіаносцем Dwight Eisenhower.
Окрім цього, Сполучені Штати зробили кроки для посилення ескадрилій винищувачів F-35, F-15, F-16 і A-10 американських ВПС у регіоні.
17 жовтня США відправили до берегів Ізраїлю дві тисячі морських піхотинців із бригади швидкого реагування.
Міністерство оборони США 19 жовтня направило штабний корабель Шостого флоту USS Mount Whitney до берегів Ізраїлю.