Атака на бази США в Іраку та Сирії: поранені понад 20 військових

Атака на бази США в Іраку та Сирії: поранені понад 20 військових

ЗМІ
Військова база США в Сирії
Військовий форпост Танф на півдні Сирії в 2018 році. Війська США зберегли присутність на базі. Фото: АР

Понад 20 американських військовослужбовців отримали поранення минулого тижня через напад безпілотників на бази США в Іраку та Сирії.

Про це повідомив телеканал NBC News.

Двадцять американських військовослужбовців отримали легкі поранення 18 жовтня, коли принаймні два ударних безпілотника націлилися на військову базу Аль-Танф на півдні Сирії.

Один з безпілотників був збитий. За словами військових, увесь поранений персонал повернувся до служби, жодні військові об’єкти не постраждали. Того ж дня ще четверо американських військовослужбовців отримали незначні поранення під час двох атак безпілотників на базі Аль-Асад у західному Іраку.

Напади сталися на тлі зростання напруженості в регіоні через конфлікт в Ізраїлі.

Речник Пентагону генерал Пет Райдер заявив, що минулого тижня сили США зазнали щонайменше 10 атак безпілотників у Іраку та три рази в Сирії.

Райдер сказав, що групи, які здійснюють напади, підтримуються Іраном і його Корпусом вартових Ісламської революції.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні. Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.

Більше про війну Ізраїлю з ХАМАСОм читайте тут.

На початок