Компактні та швидко нагріваються: буковинець на кріслі колісному виготовляє турбопічки для ЗСУ

Компактні та швидко нагріваються: буковинець на кріслі колісному виготовляє турбопічки для ЗСУ

Компактні та швидко нагріваються: буковинець на кріслі колісному виготовляє турбопічки для ЗСУ
Колаж Суспільне. Джерело: facebook/Ваня Гайдей

22-річний Іван Гайдей з Ломачинців Чернівецької області виготовляє турбопічки для військових. Це компактні пічки, які легко переносити. Також вони швидко нагріваються. Обробляти метал та конструювати техніку хлопець вчився самостійно, бо через інвалідність пересувається на кріслі колісному та не міг вступити на автомеханіка.

Майструвати пічки Івану допомагає батько. Водночас хлопець самостійно доставляє їх волонтерам у сусіднє село на саморобному мотоциклі. Суспільне Чернівці розповідає його історію.

Раніше Іван майстрував буржуйки для бійців. Турбопічки почав виготовляти у вересні – за цей час зробив вже майже 20 штук. За один день Іван з батьком можуть скласти дві-три пічки – це залежить він наявності металу.

"Я призовного віку, але стан здоров'я не дозволяє воювати. Хотілося хоча б чимось допомогти бійцям. Я втратив багато друзів і ще дуже багато моїх друзів перебувають на фронті. Вони й кажуть, що їм найбільше потрібно від волонтерів", – каже Іван.

Турбопічки хлопець виготовляє за інакшою технологією, ніж буржуйки. Такі пічки – легші й швидко нагріваються. Метал для виробів купують за гроші, які Іван заробив, коли ремонтував техніку. Також відкрив збір у соцмережах, щоб люди могли допомагати з купівлею матеріалів.

буковинець на кріслі колісному виготовляє турбопічки для ЗСУ
Фото: facebook/Ваня Гайдей

"Самоучка. Займаюся ремонтом техніки. Що не можу зробити, то хлопці до мене приходять й під моїм наглядом ремонтують. Підказую їм, що робити. Що заробив, те й вклав у виготовлення пічок", – розповідає хлопець.

Готові пічки Іван через волонтерів передає батальйонам, в яких служать його друзі. Волонтерам їх довозить сам на мотоциклі, який виготовив разом з батьком, – ним може керувати на кріслі колісному.

Іван Гайдей на кріслі колісному виготовляє турбопічки для ЗСУ
Цим мотоциклом Іван може керувати на кріслі колісному. Фото: Суспільне Чернівці

"Пічки ми передали військовим з батальйонів, які замовляли вироби. Також виготовити їх просили знайомі", – каже хлопець.

Також Іван хоче купити плазморіз, аби самому різати метал, – наразі це робить у друга, який має таке обладнання.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок