Україна визнала кіберспорт офіційним видом спорту

Україна визнала кіберспорт офіційним видом спорту

Україна визнала кіберспорт офіційним видом спорту AP

Україна приєдналася до 25 інших країн світу, які офіційно визнали електронний спорт.

Про це повідомила новостворена Українська асоціація електронного спорту (UPEA) на своїй сторінці у Facebook.

"Статус офіційного виду спорту - це велика перемога і результат двадцятирічної роботи усіх гравців ринку, ентузіастів, професійних і аматорських команд. А стереотипи, що це дитячі іграшки, що кіберспорт не може бути професією і не приносить користі, кожен день і кожен рік розбиваються об пристрасть мільйонів гравців у всьому світі, чемпіонати з багатомільйонними переглядами і багатомільйонними призовими, наукові дослідження в сфері психології, фізіології і соціології, внесок кіберспорту як сервісного елемента в інші види спорту" - йдеться в заяві.

Читайте також: "Владислав Шовковський: “Кіберфутбол — це можливість відчути себе гравцем чи тренером клубу”

Також UPEA пообіцяла наступного тижня представити стратегію розвитку кіберспорту в Україні протягом 2020-2025 років.

Що відомо

  • В Україні кіберспорт набирає обертів. У березні 2020-го українська команда з клубу Natus Vincere (na'vi) стала чемпіоном на великому турнірі з Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) в Катовіце. Призові становили 250 000 доларів. Також киянина Олександра Костильова в 2019 році було визнано найкращим гравцем світу в CS: GO.
  • Також na'vi у 2011 році стала першим переможцем в історії турніру The International - найбільших змагань у світі з Dota 2.
  • Нещодавно стало відомо про придбання готелю "Дніпро" в центрі Києва групою кіберспортсменів. З нього заплановано зробити перший в світі Esports Ready Hotel, де будуть тренувальні зони, кіберспортивна сцена, номери для гравців.

Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start