Владислав Шовковський: “Кіберфутбол — це можливість відчути себе гравцем чи тренером клубу”

Владислав Шовковський: “Кіберфутбол — це можливість відчути себе гравцем чи тренером клубу”

Владислав Шовковський: “Кіберфутбол — це можливість відчути себе гравцем чи тренером клубу” Instagram shovkovskyi_vlad

Чим цікавий кіберфутбол, як стати професійним гравцем чи просто вболівальником інноваційного виду спорту, ведуча Наталія Соколенко поговорила в ефірі Українського радіо з Владиславом Шовковським. Сина легендарного голкіпера “Динамо” та збірної України у червні обрали президентом Української асоціації електронного футболу.

“Кіберфутбол – це індивідуальний вид спорту: там грають люди один на один, рідше – два на два. Одна людина керує гравцями всієї команди, тому говорити, що зараз сформовані якісь команди чи клуби не можна. Є лише особистості і професійні гравці”, – пояснив Шовковський.

На його думку, такий вид спорту приваблює людей, які не стали професійними спортсменами.

“Я людина, в якої не склалась футбольна кар'єра. Але кіберфутбол або симулятор традиційних видів спорту – це можливість відчути себе в ролі гравця, тренера чи президента клубу. Це можливість відчути частину тієї атмосфери, в якій розвивається професійний спорт”.

Владислав Шовковський: “Кіберфутбол — це можливість відчути себе гравцем чи тренером клубу”Instagram shovkovskyi_vlad

Владислав Шовковський: “Кіберфутбол — це можливість відчути себе гравцем чи тренером клубу”

Владислав також розповів, що потрібно для того, аби стати гравцем.

“Наразі всі ігри кіберфутболу проводяться на ігрових платформах Playstation та X-box. Для старту вам треба така приставка останньої версії. Далі щороку виходить гра, яку треба купити. Наступний етап трохи різняться: у FIFA (футбольний симулятор - Ред.) ви можете брати участь у внутрішніх турнірах і заробити внутрішню ігрову валюту, за яку купувати гравців, або ж вкладати реальні гроші, аби їх купувати. Тут вже відбувається професійний кіберфутбол”, – пояснив Владислав Шовковський.

Для вболівальників кіберфутболу все простіше: президент Української асоціації електронного футболу зазначив, що для того, аби дивитися матчі, жодних спеціальних приладів не потрібно.

“Зараз весь кіберспорт транслюється на стримінгових платформах, наприклад, YouTube. Для того, щоб за когось вболівати, треба всього лише ноутбук чи телефон з доступом до інтернету”, – підсумував Шовковський.

Читайте також: Київ подав заявку на проведення найбільшого міжнародного турніру з кіберспорту

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс