Бригада будівельників з Рівненщини після вечері захворіла на ботулізм. Що про це відомо

Бригада будівельників з Рівненщини після вечері захворіла на ботулізм. Що про це відомо

Троє чоловіків з Рівненщини заразилися ботулізмом. Це другий випадок масового захворювання на цю інфекцію за останні 10 років.

Про це повідомив генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Роман Сафонов під час онлайн-брифінгу в ОДА.

Обласний центр контролю та профілактики хвороб 2 листопада у Facebook повідомив про те, що 42-річний житель Рівненщини заразився ботулізмом. Роман Сафонов розповів детальніше про цей випадок:

"Бригада будівельників з шести осіб з Рокитного, перебуваючи на будівельних роботах в Києві, добре повечеряла привареним солоним свинячим м'ясом з прошарками сала домашнього приготування без термічної обробки. З шести троє захворіли на ботулізм", — зазначив фахівець.

Не дивлячись на активні клінічні прояви, за медичною допомогою хворі звернулись не одразу:

"І через погіршення стану були змушені повертатись на Рівненщину, де і звернулись за меддопомогою".

Сафонов додав, що перший хворий звернувся до лікарів на сьомий день захворювання, а двоє інших чоловіків — на 11 день із симптомами блювання, проносом, двоїнням в очах, які є характерними для ботулізму.

"Усі три випадки були лабораторно підтверджені, хворим введений анатоксин ботулінічний і наразі всі живі, продовжують лікуватись з хорошим прогнозом в стаціонарі", — зауважив Роман Сафонов.

Де найчастіше можна зустріти ботулізм

Найчастіше бактерію, яка викликає ботулізм, можна виявити в консервованих фруктах, овочах, грибах, соленій і копченій рибі домашнього приготування, шинці. Потенційно небезпечними є консервовані продукти, які попередньо не були ретельно вимиті чи погано термічно оброблені, повідомив генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Що робити, аби не захворіти на ботулізм

Роман Сафонов дав кілька порад, що слід робити аби вберегтися від ботулізму:

"Для запобігання захворювань на ботулізм важливе значення має відмова від вживання сумнівних харчових продуктів. Купуючи їх, обов'язково необхідно звертати увагу на термін придатності продуктів, зовнішні та смакові властивості. В більшості, спожиті хворими на ботулізм харчові продукти були неякісні. При виготовленні домашніх виробів необхідно дотримуватись технологій приготування, термооброблення і правил зберігання домашніх консервів".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок