США запровадили санкції проти 7 людей і трьох компаній за постачання електроніки до РФ

США запровадили санкції проти 7 людей і трьох компаній за постачання електроніки до РФ

США запровадили санкції проти 7 людей і трьох компаній за постачання електроніки до РФ
Ілюстративне фото, джерело: Міністерство торгівлі США/Facebook

США запровадили експортні обмеження щодо семи фізичних осіб та трьох компаній за постачання електроніки подвійного призначення до Росії.

Про це йдеться в опублікованій заяві Бюро з питань промисловості та безпеки США.

Зазначається, що помічник міністра з контролю за експортом в Бюро промисловості та безпеки (BIS) Міністерства торгівлі США Метью С. Аксельрод видав наказ, який призупиняє експортні привілеї для семи осіб і трьох компаній.

До списку підсанкційних людей входять Микола Гольцев, Салімджон Насріддінов, Христина Пузирьова, Олег Зенченко, Катерина Ветошкіна, Павло Черніков, Володимир Бочкарьов. Четверо з них проживають у Росії, двоє – у Канаді, один – у США.

Компанії, проти яких запровадили санкції, базуються у США та Об'єднаних Арабських Еміратах — SH Brothers Group Inc. (SH Brothers), С.Н. Electronics, Inc. (SN Electronics) і Suntronic F.Z.E. (Suntronic).

Як стверджується, ці фізичні особи та компанії бути частиною складної глобальної схеми закупівель, яка незаконно отримувала та купувала на мільйони доларів електроніку подвійного призначення для кінцевих користувачів у Росії, включаючи афілійовані компанії з російськими військовими.

"Закриваючи доступ до товарів із США, сьогоднішній наказ запобігає глобальній російській мережі закупівель від підтримки російської військової машини. Ми й надалі зосереджуватимемо наші правоохоронні зусилля, необхідні Росії для переслідування її неспровокованого повномасштабного вторгнення в Україну, включаючи електронні компоненти, які використовуються в безпілотниках, ракетах і танках", – сказав помічник міністра торгівлі США з контролю за експортом Метью С. Аксельрод.

Деякі з електронних компонентів з однаковою маркою, моделлю та номером деталі, відправлені цими людьми, знайшли у захоплених російських платформах зі зброєю та засобах радіорозвідки в Україні, зокрема — у комплексі радіорозвідки "Торн-МДМ", комплексі радіоелектронної боротьби РБ-301Б "Борисоглібськ-2", легкій багатоцільовій керованій ракеті "Изделие 305Е", вертольотах Ка-52, безпілотних літальних апаратах "Орлан-10" і бойових танках Т-72Б3.

На початок