Стефанішина: "В України немає проблем із новим словацьким урядом. Будемо судити за конкретними діями, а не за заявами"

Стефанішина: "В України немає проблем із новим словацьким урядом. Будемо судити за конкретними діями, а не за заявами"

Стефанішина: "В України немає проблем із новим словацьким урядом. Будемо судити за конкретними діями, а не за заявами"
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Фото: AP

Міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина запевнила, що в України немає проблем із новим словацьким урядом, який очолив проросійський політик Роберт Фіцо.

Про це посадовиця повідомила в інтерв'ю виданню ZN.UA.

"У нас не було проблем зі Словаччиною. І зараз їх немає. У нас немає проблем із новосформованим словацьким урядом. Ми спокійно сприймаємо заяви, застереження, які пролунали від прем'єра Словаччини, зокрема на засіданні Європейської ради", — зазначила Стефанішина.

Міністерка вказала, що від початку повномасштабної війни й після подання заявки на членство в Євросоюзі Україна стала частиною європейської політики. Водночас, за її словами, слід пам'ятати, що існує відмінність між публічними заявами та реальними рішеннями і діями.

"Є публічні заяви на брюссельську аудиторію, на українську і на внутрішню. Ми аналізуємо їх і розуміємо, де треба реагувати, а де ні. Звичайно, ми розуміємо, що певна радикалізація позицій може мати місце. Популістичні тренди зараз мають великий попит — у час найбільших випробувань", — пояснила посадовиця.

Стефанішина підкреслила, що і Словаччина, і Угорщина є членами Євросоюзу та НАТО, де існують фактори стримувань й противаг.

"На відміну від Угорщини, Словаччина є активним членом НАТО. Військова спроможність Словаччини, частини східного флангу НАТО, залежить від взаємодії між союзниками. Тому ми будемо судити за конкретними діями, а не за заявами", — додала міністерка.

Раніше новий прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що не підтримуватиме військову допомогу Україні й не голосуватиме за жодні санкції проти Росії.

Що відомо про Фіцо та як він став прем'єром Словаччини

Лідер партії Smer-SD Роберт Фіцо переміг на дострокових парламентських виборах у Словаччині. 25 жовтня його затвердили як нового прем'єр-міністра країни. Він відомий своєю проросійською позицією та виступає проти допомоги Україні.

Партія Smer набрала трохи більше ніж 23% голосів. Проєвропейська партія "Прогресивна Словаччина" на чолі з Міхалом Шимечком посіла друге місце, набравши 17%. Третє місце зайняла партія Петера Пеллегріні "Голос" — 15%.

Smer-SD і "Прогресивна Словаччина" не отримали абсолютну більшість, а тому будуть змушені шукати собі партнерів по коаліції.

Фіцо раніше пообіцяв припинити військові поставки в Україну та прагне до мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС. Це риторика, близька до лідера Угорщини Віктора Орбана.

На початок