Перейти до основного змісту
В ОПУ пройшла зустріч з делегацією Комітету Європарламенту з питань регіонального розвитку. Про що йшлося

В ОПУ пройшла зустріч з делегацією Комітету Європарламенту з питань регіонального розвитку. Про що йшлося

Зустріч з делегацією Комітету Європейського парламенту з питань регіонального розвитку
. Зустріч з делегацією Комітету Європейського парламенту з питань регіонального розвитку. Фото: ОПУ

Заступник керівника Офісу президента України Олексій Кулеба взяв участь у зустрічі з делегацією Комітету Європарламенту з питань регіонального розвитку. Сторони обговорили питання реалізації реформи децентралізації, яка триває з 2014 року, та домовилися разом працювати над регіональною політикою, яка має посилити всю країну.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Під час зустрічі йшлося про безпекову ситуацію в країні та наслідки щоденних терористичних атак Росії на мирні населені пункти.

Попри те, що повномасштабна війна триває і попри складну безпекову й політичну ситуацію у світі Україна залишається пріоритетом для Європи, зазначили представники Європарламенту.

"Сьогодні увага прикута до Близького Сходу, але ми прибули з візитом, щоб запевнити український народ, що фокус нашої уваги не зміщуватиметься від України. Тут триває війна. Україна має нашу повну підтримку, і ця підтримка не зменшуватиметься. Ми також приїхали підтримати виділення 50 мільярдів євро для Фонду допомоги Україні, її регіонам і містам, а також впровадження реформ, що особливо необхідні для майбутнього вступу України до ЄС", — наголосив голова Комітету та делегації Юнус Омарджі.

Кулеба подякував партнерам за всебічну підтримку, зокрема за допомогу українцям, які були змушені шукати прихистку у Європі через повномасштабне вторгнення РФ.

Сторони також обговорили питання реалізації реформи децентралізації, яка триває з 2014 року, та домовилися разом працювати над регіональною політикою, яка має посилити всю країну.

При цьому європейські партнери наголосили на необхідності адаптування до українських реалій найкращих напрацювань інших країн — кандидатів у члени ЄС з метою створення ефективної системи влади, що відповідатиме нинішній ситуації в Україні та у європейському регіоні загалом.

"Продовжуємо спільно працювати над процесами децентралізації для створення ефективної системи влади. Переконаний, що слід адаптувати досвід інших кандидатів для створення власної унікальної й ефективної системи. Реформа децентралізації має значну підтримку українського суспільства, і її результати вже демонструють сильні громади. Тому цей процес неодмінно триватиме за підтримки партнерів", — сказав Олексій Кулеба.

Що відомо про реформу децентралізації в Україні

  • Реформа децентралізації почалась у квітні 2014-го року. Тоді Кабінет міністрів схвалив план впровадження реформи децентралізації.
  • 28 грудня 2014 року було внесено зміни до Податкового та Бюджетного кодексів, згідно з якими об'єднані територіальні громади утворені відповідно до перспективних планів отримували б такі самі повноваження та фінансові ресурси, що і міста обласного значення.
  • 5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", що регулював відносини, що виникали у процесі добровільного об'єднання громад.
  • 8 квітня 2015 Кабінет Міністрів України затвердив Методику формування спроможних територіальних громад.
  • 7 грудня 2017 року до Бюджетного кодексу було внесено зміни, згідно з якими право на перехід на прямі відносини з державним бюджетом, крім визначених наразі міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів ОТГ утворених відповідно до перспективних планів, отримували також ОТГ, визнані у встановленому Законом порядку спроможними.
  • 27 травня 2020 року Кабмін завершив затвердження перспективних планів усіх 24 областей України.
  • 8 червня посли G7 підтримали реформу децентралізації в Україні і дали п'ять рекомендацій щодо неї.
  • 3 червня розпочав роботу новостворений Конгрес місцевих та регіональних влад при президентові України із засідання Палати місцевих влад. Участь у засіданні взяли президент, міністри та представники місцевої влади зі всієї України. Про створення відповідного конгресу Зеленський оголосив 25 лютого.
  • Глава держави на початку березня затвердив положення Конгресу. Згідно з документом, Конгрес є консультативно-дорадчим органом, серед основних завдань якого, зокрема, сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.
  • Конгрес складається з Голови, Президії, Палати регіонів і Палати місцевих влад. Головою Конгресу є Президент України, який здійснює загальне керівництво його діяльністю, визначає порядок роботи та головує на засіданнях Конгресу.
  • Конгрес збирається на засідання у разі потреби, але не рідше одного разу на рік. Рішення ухвалюються більшістю голосів присутніх на засіданні членів Конгресу.

Топ дня

Вибір редакції

На початок