Лубінець: Мета Офісу омбудсмана — створення механізму компенсації для постраждалих внаслідок агресії РФ

Лубінець: Мета Офісу омбудсмана — створення механізму компенсації для постраждалих внаслідок агресії РФ

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець
Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Фото: УНІАН

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся зі спецдоповідачкою ООН з прав людини внутрішньо переміщених осіб Паулою Гавірією Бетанкур та експертною групою по внутрішньому переміщенню. Під час зустрічі омбудсман наголосив на створенні ефективного та дієвого механізму компенсації для постраждалих від збройної агресії РФ.

Про це Дмитро Лубінець повідомив в Telegram.

"Розповів про Офіс омбудсмана в Україні та роль уповноваженого стосовно внутрішньо переміщених осіб. Наголосив на основних пріоритетах та ключових напрямах роботи з ВПО та особами, які постраждали внаслідок війни", — поінформував Лубінець.

Він підкреслив, що через моніторингову діяльність приділяє особливу увагу питанню забезпечення гідних та комфортних умов проживання ВПО в колективних центрах.

"Повідомив, що з початку 2023 року Офіс омбудсмана провів 1222 моніторингових візити до колективних центрів, за результатами яких надано 1765 рекомендацій обласним військовим адміністраціям. За результатами аналізу інформації ініціював розробку Мінімальних стандартів проживання в колективних центрах, які лягли в основу прийнятої урядом постанови", — сказав Лубінець.

Омбудсман України також зауважив, що питання компенсації для постраждалих від російської агресії не врегульовано на законодавчому рівні.

"Наша головна мета – створити ефективний та дієвий механізм компенсації для постраждалих від збройної агресії, яка б забезпечувала їм не лише матеріальне відшкодування, але й повне відновлення права та гідність", — сказав Лубінець.

Омбудсман додав, що першим та вагомим кроком у цьому напрямі стали рекомендації, надані у Спеціальній доповіді уповноваженого щодо додержання прав людей, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти України.

За даними Мінсоцполітики, станом на 14 серпня 2023 року в Україні зареєстровано майже 5 млн громадян, які покинули своє місце проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Після 24 лютого цього року перемістилися 3,6 млн осіб і до 1 млн з них – вже перемістились повторно. Найбільша кількість таких людей зареєстровано у Дніпропетровській та Харківській областях.

На початок