Поховання в траншеях на кладовищі у Харкові: скількох людей перепоховали за рік

Поховання в траншеях на кладовищі у Харкові: скількох людей перепоховали за рік

Ексклюзивно
Поховання в траншеях на кладовищі у Харкові: скількох людей перепоховали за рік
Вирита траншея на кладовищі. Фото: Іванна Скиба-Якубова, LB.ua

Понад рік минув від часу, коли стало відомо, що від початку вторгнення на 18-му кладовищі у Харкові людей ховали у траншеях, поклавши тіла у мішки.

На 31 жовтня 2023 року перепоховали 153 людей, відповів на запит Суспільне Харків директор комунального підприємства "Ритуал" Ігор Ляхов.

За його даними, перепоховати ще треба 1182 останки.

"Перепоховання останків померлих похованих на 120 та 124 кварталах міського кладовища №18 будуть здійснені в межах фінансування з урахуванням поточної завантаженості підприємства", — йдеться у відповіді КП "Ритуал".

КП Ритуал у Харкові розказали про перепоховання похованих у траншеях
Відповідь КП "Ритуал" на запит Суспільне Харків

Суспільне звернулося за коментарем про хід слідства до речника прокуратури Харківщини Дмитра Чубенка.

Що відомо про поховання у траншеях на кладовищі №18 у Харкові

  • На 18 кладовищі у Харкові виявили масові поховання у траншеях. Про це стало відомо у вересні 2022 року. На одній з траншей — з десяток могильних табличок із прізвищами та без.
  • 1220 людей були поховані у спільних могилах і без трун на кладовищі №18 у Харкові — у секторі для тих, хто не має близьких або близькі відмовилися від родинного поховання. Від кінця лютого і до вересня 2022 року людей ховали у мішках, попри те, що в частини померлих є родини: вони розшукували своїх зниклих близьких, розповіла авторка розслідувань про 18-те кладовище Іванна Скиба-Якубова.
  • Комунальне підприємство "Ритуал" провело службове розслідування, яке підтвердило факти у статті харків'янки Іванни Скиби-Якубової для сайту LB.UA, щодо порушення закону під час поховання людей, серед яких військові, на кладовищі №18. Також стало відомо, що директор КП Євген Журавльов, який з часів мерства Геннадія Кернеса очолює підприємство, звільнений. Ситуація з похованням у траншеї, за словами Терехова, стала однією з причин звільнення керівника.
  • Родинам загиблих, які поховані на кладовищі №18 у Харкові, надаватиме юридичну допомогу компанія "Міллер", повідомила Іванна Скиба-Якубова 28 листопада 2022 року.
  • Процес перепоховання загиблих внаслідок війни, яких поховали в траншеї на кладовищі №18 у Харкові, вже почався. Ексгумація та перепоховання відбуватимуться поступово, сказав Ігор Терехов під час пресконференції 2 грудня.
  • Через поховання людей у мішках та траншеях замість могил на кладовищі №18 у Харкові правоохоронці відкрили кримінальне провадження за двома статтями: наруга над могилою та службова недбалість.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок