Поховання у траншеї на кладовищі у Харкові: Терехов розказав, коли почнеться ексгумація

Поховання у траншеї на кладовищі у Харкові: Терехов розказав, коли почнеться ексгумація

Поховання у траншеї на кладовищі у Харкові: Терехов розказав, коли почнеться ексгумація
Вирита траншея на кладовищі. Фото: Іванна Скиба-Якубова, LB.ua

Процес перепоховання загиблих внаслідок війни, яких поховали в траншеї на кладовищі №18 у Харкові, вже почався. Ексгумація та перепоховання відбуватимуться поступово.

Про це Ігор Терехов сказав під час пресконференції 2 грудня.

"Процес розпочався. Є такі речі як процедура, вона повинна бути. Це нелегко виконати, бо є процедура. Потрібен час. Крім цього, робити це треба у холодну пору року, судмедексперти потрібні, документи. Цей рух розпочався", — сказав Терехов.

Міський голова Харкова зазначив, що військових, які поховані у масовому похованні, перепоховають на Алеї Слави 18 кладовища.

Що відомо

  • У вересні Харківська міська рада визнала, що під час поховань наприкінці лютого комунальне підприємство "Ритуал" виконувало свою роботу з порушеннями закону. На кладовищі виявили масові поховання у траншеях.
  • Після резонансу у ЗМІ у Харківській міськраді пообіцяли перепоховати бійця. Також стало відомо, що директор КП Євген Журавльов, який з часів мерства Геннадія Кернеса очолює підприємство, звільнений. Ситуація з похованням у траншеї, за словами Терехова, стала однією з причин звільнення керівника.
  • Через поховання людей у мішках та траншеях замість могил на кладовищі №18 у Харкові правоохоронці відкрили кримінальне провадження за двома статтями: наруга над могилою та службова недбалість.
  • Принаймні 300 з похованих на секторі №124 взагалі не ідентифіковані, в інтерв’ю Суспільне Харків розповіла авторка розслідувань про 18-те кладовище Іванна Скиба-Якубова.
  • Родинам загиблих, які поховані на кладовищі №18 у Харкові, надаватиме юридичну допомогу компанія "Міллер", повідомила Іванна Скиба-Якубова 28 листопада.

Дивіться також

Поховання у траншеях на кладовищі №18 — інтерв’ю з розcлідувачкою

На початок