Трьом пацієнтам пересадили серце та нирки від донора з Хмельниччини

Трьом пацієнтам пересадили серце та нирки від донора з Хмельниччини

Трьом пацієнтам пересадили серце та нирки від донора з Хмельниччини
Фото: Хмельницька обласна лікарня

25 жовтня 2023 у Хмельницькій обласні лікарні трансплантологи провели операцію з вилучення органів у померлого 48-річного пацієнта. Серце пересадили жителю Львівської області у Хмельницькому серцево-судинному центрі. Нирки трансплантували дівчинці 17 років та хлопчику 12 років у київському "Охматдиті".

Про це Суспільне розповів хірург-трансплантолог, завідувач урологічного відділення Хмельницької обласної лікарні Олексій Підмурняк.

З його слів, у 48-річного пацієнта з Хмельниччини у реанімаційному відділенні діагностували смерть мозку. Його родина дала згоду на вилучення органів для донорства.

"25 жовтня команда лікарів-трансплантологів із Києва та Львова провели оперативне втручання по вилученню органів у пацієнта. А саме, печінки, серця та нирок. Результати біопсії, проведеної у Львові, показали, що печінка непридатна для пересаджування", — говорить Олексій Підмурняк.

Трансплантацію нирок успішно провели у київській лікарні "Охматдит". Одну з нирок пересадили дівчинці 17 років, іншу — хлопчику 12 років. Вони тривало перебували на гемодіалізній терапії, розповідає хірург-трансплантолог. А пересадку вилученого серця провели на базі Хмельницького серцево-судинного центру.

"Це друга операція з вилучення органів у померлого пацієнта на Хмельниччині, яку проводять у обласній лікарні. Перша пройшла у 2021 році, тоді у донора вилучили печінку та нирки", — зазначає Олексій Підмурняк.

За словами директора Хмельницького обласного серцево-судинного центру Андрія Кланци, донорське серце отримав 38-річний житель Львівської області.

"Загальноукраїнська система транспланткоординації, яка визначає співпадіння можливого донора і можливого реципієнта, обрала мешканця Львівщини як підходящого до даного донора. Пацієнт був доставлений реанімобілем у наш центр. Після забору органів у донора в обласній лікарні в той же день ми провели трансплантацію серця", — розповідає директор обласного серцево-судинного центру.

Операція пройшла успішно, без ускладнень, і через три години після її проведення пацієнт був уже при свідомості, каже Андрій Кланца.

"Наразі чоловіка вже транспортували до Львова за місцем проживання.Там він проходить відновлювальне лікування", — говорить директор медзакладу.

Це друга операція з пересадки серця, яку робили на Хмельниччині. Вперше трансплантацію серця у обласному серцево-судинному центрі провели у січні 2022 року жителю Хмельницького району, додає Андрій Кланца.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок