Зеленський: Росія вдруге за рік втрачає контроль над внутрішніми подіями

Зеленський: Росія вдруге за рік втрачає контроль над внутрішніми подіями

Президент України Володимир Зеленський під час звернення 30 жовтня 2023 року
Президент України Володимир Зеленський під час звернення 30 жовтня 2023 року. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський поінформував, що сьогодні, 30 жовтня, провів кілька важливих нарад щодо подальших міжнародних кроків України.

Про це глава держави сказав під час свого звернення.

"Підсумкову нараду щодо зустрічі радників на Мальті та наступних планів стосовно "формули миру". Нараду щодо очікуваної оцінки від Єврокомісії щодо нашого прогресу у європейській інтеграції. А також нараду щодо нашої стратегії зі збереження уваги світу до України, з підтримки тієї єдності, яка допомагає нам захищатися та забезпечувати системне послаблення Росії", — сказав Зеленський.

За його словами, потрібно тверезо оцінювати російську систему.

"Вони мобілізували всі сили, щоб спробувати не втратити захоплене в Україні, але свою територію при цьому забруднили таким рівнем ненависті та деградації, що вже вдруге за цей рік у РФ втрачається контроль над подіями. То заколотники йдуть на Москву, і ніхто їх не зупиняє, то випаровується вертикаль влади в Дагестані, і відбувається справжній погром. Це все сигнали того, що Росія поки – поки – може витримувати бойові дії та подекуди збільшувати тиск на фронті, але не здатна витримати це протистояння стратегічно", — підкреслив президент.

Зеленський закликав бути "стратегічно міцними" і "єдиними".

"Стратегічно ми всі маємо бути міцними, маємо бути єдиними, маємо робити можливе й неможливе, аби вистояти, і повернути своє, і довести, що свобода точно сильніша, ніж ненависть і агресія. Для цього потрібна наша з вами єдність, єдність усієї Європи, єдність Америки, єдність усього вільного світу. Єдність – це найбільш ефективна, точна та далекобійна зброя", — наголосив Зеленський.

Президент також відзначив бойові бригади Сил оборони, які наразі боронять Україну.

"53-тя та 110-та окремі механізовані бригади, 79-та бригада ДШВ. Дякую, хлопці, за Авдіївку та Мар’їнку! 14-та, 32-га та 57-ма окрема мотопіхотна бригада – дякую за захист Куп’янського напрямку. 80-та окрема десантно-штурмова бригада та 93-тя окрема механізована бригада – дякую вам, воїни, за Бахмутський напрямок, за просування вперед! 33-тя окрема механізована бригада – дякую за вашу силу в боях на півдні України!", — сказав Володимир Зеленський.

Що відомо про заворушення в аеропорту Махачкали

Увечері 29 жовтня кілька сотень людей зібралися на території аеропорту Махачкали на акцію протесту, виступивши проти палестино-ізраїльського конфлікту. Учасники акції прорвали огорожу та проникли на злітну смугу, а також до будівлі аеропорту. Вони не хотіли, аби на територію республіки прибували євреї та громадяни Ізраїлю.

Дагестанці почали перевіряти паспорти у людей, що виїжджали з аеропорту на машинах, а згодом увірвались до термінала і влаштували пошук євреїв. Місцева влада та поліцейські жодним чином не намагалися завадити обшукам та заворушенням. Унаслідок заворушень постраждали понад 20 людей, 5 із них залишаються в лікарнях Дагестану.

Збитки аеропорту після заворушень оцінили у кілька мільйонів рублів. Аеропорт уже відновив свою роботу.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що штурм аеропорту в Махачкалі розлюченим натовпом є частиною поширеної в Росії ненависті до представників інших народів, яка пропагується на державному рівні.

Пізніше директор Центру передового досвіду в галузі стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс висловив припущення, що заворушення в Махачкалі не вигідні Кремлю.

На початок