Зеленський зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США. Про що говорили

Зеленський зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США. Про що говорили

Володимир Зеленський і двопартійна делегація Палати представників Конгресу США
Президент України Володимир Зеленський і двопартійна делегація Палати представників Конгресу США. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США у складі Джеймса Френча Гілла, Майкла Квіглі та Стівена Лінча, які перебувають в Україні з візитом. Зеленський наголосив, що такі візити солідарності є потужним сигналом підтримки України та всього українського народу з боку США, особливо, напередодні зими, коли РФ планує продовжити ракетний терор проти українських міст та об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

"Ми високо цінуємо те, що Республіканська й Демократична партії, адміністрація президента Джозефа Байдена, а також обидві палати американського Конгресу об’єднані в підтримці України. Це справді потужний сигнал світу про те, що ми переможемо в боротьбі за наші спільні цінності – свободу й демократію", – сказав президент.

Під час зустрічі сторони обговорили питання продовження дієвої та всебічної підтримки України з боку США. У цьому контексті акцентовано на важливості внесення президентом США Байденом бюджетного запиту до Конгресу щодо фінансування видатків на допомогу Україні, який містить забезпечення бюджетної та військової допомоги.

"З перших днів повномасштабного вторгнення підтримка США залишається незмінною, це допомогло об’єднати світ навколо України. Продовження такої допомоги є запорукою успіху нашої країни в боротьбі з російською агресією", – зазначив Зеленський.

Президент України також докладно поінформував американську делегацію про ситуацію на передовій та першочергові потреби ЗСУ. У цьому контексті було предметно обговорено ключові напрями подальшої американської допомоги нашій державі у сфері безпеки й оборони.

Що відомо про пакет допомоги Ізраїлю та України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань. Пакет міститиме 106 млрд доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Проте новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

На початок