Понад 20 людей постраждали внаслідок заворушення у махачкалинському аеропорту в Дагестані. Десять травмованих перебувають у лікарнях регіону, двоє з яких у тяжкому стані.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя Республіки Дагестан.
"Лікуванням 10 постраждалих внаслідок інциденту в аеропорту Махачкали займаються медики республіканських стаціонарів ще понад 10 людей з легкими травмами звернулися за медичною допомогою амбулаторно", — йдеться у повідомленні.
У МОЗ Дагестану додали, що серед травмованих є як поліцейські, так і цивільні люди. За інформацією дагестанських ЗМІ, всі учасники заворушень пішли з території аеропорту.
Що відомо про заворушення в аеропорті Махачкали
Увечері 29 жовтня кілька сотень людей зібралися на території аеропорту Махачкали на акцію протесту, виступивши проти палестино-ізраїльського конфлікту. Учасники акції прорвали огорожу та проникли на злітну смугу, а також до будівлі аеропорту. Вони не хочуть, аби на територію республіки прибували євреї та громадяни Ізраїлю.
Дагестанці почали перевіряти паспорти у людей, що виїжджали з аеропорту на машинах, а згодом увірвались до термінала і влаштували пошук євреїв. Місцева влада та поліцейські жодним чином не намагалися завадити обшукам та заворушенням.
Як реагують на події у Дагестані у світі
Офіс прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху опублікував спільну з ізраїльським МЗС заяву, у якій наголосили, що Ізраїль з усією серйозністю ставиться до спроб завдати шкоди громадянам Ізраїлю та євреям будь-де.
"Ізраїль очікує, що російська правоохоронна влада захистить добробут усіх громадян Ізраїлю та євреїв, де б вони не знаходилися, і вживе рішучих заходів проти бунтівників та дикого підбурювання, спрямованого проти євреїв та ізраїльтян", — йдеться у заяві.
На події у Дагестані також відреагував президент України Володимир Зеленський.
"Це не поодинокий випадок у Махачкалі – це частина масово поширеної в Росії культури ненависті до інших народів, яку пропагують державне телебачення, експерти та влада", — написав Зеленський у соціальній мережі X (раніше Twitter).
Президент при цьому наголосив, що антисемітські висловлювання дозволяли собі як російські пропагандисти, так і російський президент Путін з міністром закордонних справ Лавровим.