Шойгу заявив про готовність РФ "щодо постконфліктного врегулювання української кризи"

Шойгу заявив про готовність РФ "щодо постконфліктного врегулювання української кризи"

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу виступає на 10-му Пекінському форумі Сяншань
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу виступає на 10-му Пекінському форумі Сяншань у Пекіні, Китай, 30 жовтня 2023 рік. Фото: АР/Ng Han Guan

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що РФ готова до політичних дискусій щодо "постконфліктного врегулювання щодо України" та "подальшого співіснування із Заходом".

Про це Сергій Шойгу сказав під час виступу на 10-му Сяншаньському форумі, який проходить у Пекіні.

"На випадок створення необхідних умов зберігаємо готовність до політичних дискусій на реалістичних засадах — як щодо постконфліктного врегулювання української кризи, так і щодо параметрів подальшого співіснування із Заходом загалом", — сказав російський міністр оборони.

Шойгу наголосив, що для "глобальної стабільності важливо забезпечити рівноправні відносини ядерних держав – постійних членів Ради безпеки ООН".

Він також закликав, "об'єднати зусилля всіх зацікавлених країн", щоб сформувати "справедливий, багатополярний світопорядок і оновити архітектуру міжнародної безпеки".

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Наприкінці грудня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не вестиме переговори на основі "формули миру" Зеленського.

На початок