Школи та садочки в Тернополі не закриватимуть на карантин

Школи та садочки в Тернополі не закриватимуть на карантин

Школи та садочки в Тернополі не закриватимуть на карантин
Суспільне Тернопіль

Школи та садочки в Тернополі, який з понеділка в "червоній" зоні, не закриватимуть на карантин. Про це повідомив міський голова Сергій Надал під час засідання міського штабу для боротьби з коронавірусом.

"Постанова говорить про заборону відвідування освітніх закладів. Дитячі садочки не є освітніми закладами. Це заклади позашкільної освіти, які повинні працювати повноцінно, в такому режимі, як є. Стосовно заборони відвідування навчальних закладів. В постанові жодним чином не заборонено роботу освітніх і навчальних закладів, тому наші навчальні заклади, всі школи повинні забезпечити повноцінну роботу. Директори шкіл мають забезпечити роботу шкіл. Мова йде про заборону відвідування. Ми нікого не заставляємо йти в школу. Ті батьки, які вважають, що їхні діти мають вчитися в школах, то діти в школу йдуть. Я хочу подивитися, як поліція буде штрафувати дітей за те, що вони ходять до школи", – каже Надал.

Начальниця міського управління освіти Ольга Похиляк розповіла, що у Тернополі 44 школи та 38 дитячих садків.

Також у місті не зупинятимуть роботу громадського транспорт.

"Ми зберігаємо всю мережу громадського транспорту. Це стосується автобусів та тролейбусів. Єдине, щоб убезпечити власників транспортних засобів і водіїв, щоб до них не було претензій з боку будь-яких перевіряючих органів – всі транспортні засоби будуть їхати з табличкою "спецрейс". Також зберігаємо такий режим перевезень, який зберігався до цього часу. Єдине, що будемо просити людей мати довідку з місця роботи", – розповів Надал.

За словами Надала, заклади громадського харчування можуть працювати з дотриманням карантинних вимог, але тільки до 23 години.

Під час засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій начальник Нацполіції області Олександр Богомол розповів, що поліцейські перевірять законність рішення не виконувати вимоги "червоної" зони:

"Ми зараз проаналізуємо юридичну силу міської комісії. Тому, що загальнодержавна комісія по техногенній безпеці розповсюджується на всіх фізичних і юридичних осіб держави. Відповідно, якщо "червона" зона – підприємства і установи мають бути зачинені. Кожен керівник окремої юридичної структури – чи то садочки, чи то школи, чи то ресторани несе відповідальність за невиконання цього рішення. Кілька хвилин тому мені скинули рішення Конституційного суду, на яке міська рада посилається про те, що має право не забороняти відкриття шкіл, але ми його проаналізуємо і до понеділка дамо відповідь про дії комісії".

Також під час засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій ухвалили рішення рекомендувати всім районам області ті карантинні обмеження, які оголосив Кабмін.

Нагадаємо, згідно з рішенням позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з 7 вересня Тернопіль і ще 6 районів області – у "червоній" зоні. Також надалі в "червоній" зоні залишатимуться Чортків, Бережани та Бережанський район.

Відповідно до вимог цієї зони, мали б закрити школи, призупинити рух громадського транспорту та роботу ресторанів.

Що відомо

На початок