Мати громадянки Німеччини Шані Лук, яку бойовики ХАМАСу викрали з фестивалю в Ізраїлі, повідомила журналістам про смерть дівчини. МЗС Ізраїлю також підтвердило цю інформацію.
Про це у понеділок, 30 жовтня, пише RTL.
"На жаль, учора ми отримали звістку, що моєї доньки більше немає в живих", — повідомила RTL Рікарда Лук.
Згодом інформацію про смерть дівчини підтвердили в МЗС Ізраїлю.
"Ми дуже засмучені тим, що тіло 23-річної німецької ізраїльтянки Шані Лук було знайдено та ідентифіковано. Шані, яку терористи ХАМАС викрали з музичного фестивалю, катували й розводили Газою, пережила незбагненні жахи. Наші думки та молитви з друзями та родиною Шані під час цього неймовірного кошмару", — йдеться у дописі МЗС Ізраїлю.
Президент Ізраїлю Іцхак Герцог в інтерв'ю BILD в понеділок, 30 жовтня, розповів, як жорстоко була вбита Шані Лук після того, як її вивезли в Газу.
"Мені дуже шкода повідомляти, що ми отримали новину про те, що Шані Ніколь Лук була вбита, і що вона мертва. Знайдено її череп. Це означає, що ці варварські, садистські тварини просто відрубали їй голову, коли нападали, катували і вбивали ізраїльтян. Це велика трагедія, і я висловлюю найглибші співчуття її родині", — сказав Герцог.
За його словами, тіло Шані Лук вдалося ідентифікувати тільки зараз. Президент Ізраїлю додав, що ідентифікація 40 інших тіл ще не завершена, оскільки “над людьми знущалися, спалювали або розчленовували їх у найжахливіший спосіб”.
"Те, що ми побачили на кордоні Гази та Ізраїлю, виходить далеко за рамки погрому. Ми побачили бійню. Ми бачили кров, що текла вулицями. Ми побачили найжахливіші трагедії, які тільки можна собі уявити", — сказав Герцог.
Після вторгнення ХАМАСу на територію Ізраїлю в соцмережах з'явилося відео, на якому в кузові машини бойовиків обличчям вниз лежить роздягнена до спідньої білизни дівчина. З ролика не було зрозуміло, чи жива дівчина і в якому вона стані. Рідні Шані Лук впізнали її на цьому відео. За їхніми словами, з дівчиною зник зв'язок, коли вона перебувала на відкритому фестивалі Nature Party біля кібуца Урім за кілька кілометрів від Гази.
Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль
Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.
Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.
ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.
9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.
11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.
13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".
Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.
Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.
Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт
В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.
15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.
Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.