Російські війська обстріляли Подоли та Куп'янськ. Очільник Куп'янської РВА — про ситуацію в громаді

Російські війська обстріляли Подоли та Куп'янськ. Очільник Куп'янської РВА — про ситуацію в громаді

Російські війська обстріляли Подоли та Куп'янськ. Очільник Куп'янської РВА — про ситуацію в громаді
Розбита будівля Куп'янської міськради, Харківська область, вересень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Війська РФ 29 жовтня завдали ударів з артилерії по селу Подолах та Куп'янську. Внаслідок обстрілів там пошкоджені будинки, нікого не поранило.

Про це в етері загальнонаціонального марафону "Єдині новини" розповів керівник Куп'янської райадміністрації Андрій Канашевич.

"Ситуація залишається напруженою, тому що ми розуміємо, що відсутність обстрілів може бути оманливою і все може змінитися за кілька хвилин, годин. Ми розуміємо, що російські війська перебувають поряд", — каже Канашевич.

Посадовці зібрали контакти родин з дітьми для примусової евакуації з трьох громад Куп'янщини. З ними зв'язується Харківський координаційний центр, пояснює керівник райадміністрації.

"Спілкуються, пояснюють ситуацію, куди саме будуть виїжджати, які умови та допомогу будуть надавати. Так з'ясовують, хто вже готовий їхати, а кому потрібно 2-3 дні збиратися, а хто категорично не хоче виїжджати. Зараз за нашими підрахунками в зоні евакуації перебувають близько 275 дітей, разом з батьками це орієнтовно 600 людей. Деякі батьки самостійно виїхали з дітьми", — додає Андрій Канашевич.

За його словами, приймати евакуйованих планують у двох гуртожитках Харкова, кожна родина проживатиме окремо. Поки опрацьовують списки охочих виїхати, наступного тижня мають провести нараду з керівниками трьох громад.

Що відомо про евакуацію з Куп'янського району після часткового звільнення

У листопаді 2022 року жителям деокупованої Куп'янської громади запропонували евакуюватися у зв'язку з обстрілами та проблемами з комунікаціями.

На початку березня в Куп'янській та Курилівській громадах почали обов'язкову евакуацію дітей та маломобільних людей. Таке ж рішення щодо всіх груп населення ухвалили стосовно десяти населених пунктів Вільхуватської громади, усієї Дворічанської та Петропавлівської громад.

9 серпня в районі оголосили обов'язкову евакуацію з усіх громад, окрім Великобурлуцької та Шевченківської. Станом на 11 серпня з Куп'янська та сусідніх сіл і селищ планували примусово евакуювати близько 800 дітей.

Впродовж місяця з району вивезли 700 людей, 4 тисячі написали відмови від евакуації.

Про те, що з 10 населених пунктів Харківської області планують оголосити примусову евакуацію дітей, в обладміністрації повідомили 25 жовтня.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок