Анжеліка Терлюга здобула дебютну "бронзу" чемпіонатів світу з карате

. Анжеліка Терлюга. Фото: федерація карате України

Суперниця українки у вирішальній сутичці не вийшла на татамі.

Анжеліка Терлюга здобула дебютну медаль чемпіонатів світу в кар'єрі. На світовій першості-2023 в Будапешті українка виграла "бронзу" в категорії до 55 кг.

Чинна чемпіонка Європи стартувала в Угорщині з трьох перемог поспіль. А у півфіналі виходила на принципову суперницю, болгарку Івет Горанову, якій поступилася в олімпійському фіналі Токіо-2020.

Сутичка Терлюги та Горанової врешті завершилася скандалом. Судді скасували перемогу українки з рахунком 14:11 та призначили перегравання через технічну помилку з таблом. З другої спроби до фіналу пройшла вже представниця Болгарії.

Анжеліці натомість залишалося позмагатися за "бронзу" в суботній змагальний день індивідульних фіналів. Четверту перемогу від початку турнірну українка врешті здобула без боротьби.

Що сталося у "бронзовому" фіналі?

• Терлюга мала виборювати медаль проти іранки Фатем Саадаті, 49-ї каратистки світового рейтингу та володарки азійської "бронзи" 2023 року.
  • Сутичка Терлюги та Саадаті так і не відбулася — представниця Ірану знялася з бою. А українці автоматично відійшла бронзова медаль.
  • "Бронза" — особистий рекорд Анжеліки на чемпіонатах світу. Дотепер українка не проходила на турнірі далі третього кола.

Результати Анжеліки Терлюги на чемпіонатах світу:

• 2023 рік: "бронза"
  • 2021 рік: третій раунд
  • 2018 рік: перший раунд
  • 2016 рік: третій раунд

Україна виграла свою третю та останню медаль ЧС-2023 в Будапешті. Від початку тижня медальних сутичок, крім Терлюги, дісталися два українці в чоловічих категоріях.

Медалі збірної України на ЧС-2023

• Анжеліка Терлюга (55 кг) — "бронза"
  • Андрій Заплітний (75 кг) — "бронза"
  • Валерій Чоботар (84 кг) — "бронза"

Хто така Анжеліка Терлюга?

• 31-річна українська каратистка з Одеси.
  • Олімпійська віцечемпіонка 2020 року в Токіо у категорії до 55 кг.
  • Бронзова призерка чемпіонату світу-2023 в Будапешті.
  • П'ятиразова чемпіонка Європи в індивідуальних та командних змаганнях. Чинна володарка континентального "золота" в особистому турнірі.
  • 16-разова переможниця етапів Прем'єр-ліги, провідної щорічної серії змагань під егідою Всесвітньої федерації карате.
  • Володарка п'яти премій Grand Winner, якими відзначають найкращих каратисток у сезоні Прем'єр-ліги.