У місті на Полтавщині демонтували стелу із попередньою назвою населеного пункту

У місті на Полтавщині демонтували стелу із попередньою назвою населеного пункту

У місті на Полтавщині демонтували стелу із попередньою назвою населеного пункту
Фото: скриншот YouTube "Телерадіокомпанія ГОК"

Стелу із попередньою назвою міста демонтували у місті Горішні Плавні Полтавської області. Літери прибрали 26 жовтня.

У Горішніх Плавнях демонтували стелу із назвою "Комсомольськ". Про це Суспільному повідомили у міській раді 27 жовтня.

Демонтували знак "Комсомольськ" у Горішніх Плавнях
Демонтовані літери. Фото: скриншот YouTube "Телерадіокомпанія ГОК"

"Інститут національної пам’яті з 2017-го року постійно звертався до міської ради з пропозицією демонтувати ці стели на що отримував «відписки». Навіть після повномасштабного вторгнення, коли я звертався до Бикова (голови Горішньоплавнівської міської ради – ред.) через «гарячу» урядову лінію, то отримував відповідь, що на них наклеєно патріотичну фразу. Це та, що з ненормативною лексикою, де наш український моряк посилає подалі російський корабель. Потім цей папір «зірвав» вітер", — розповів регіональний представник Українського інституту нацпам'яті Олег Пустовгар.

У місті на Полтавщині демонтували стелу із попередньою назвою населеного пункту
У Горішніх Плавнях демонтували стелу із попередньою назвою населеного пункту. Фото: скриншот YouTube "Телерадіокомпанія ГОК"

8 серпня 2023-го року тодішній начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін підписав розпорядження про демонтаж двох стел. Виконати його міськрада Горішніх Плавнів мала до 10 вересня, однак не зробила цього вчасно. Демонтувати стели мали тому, що вони підпадали під два закони України.

"До 27 липня 2023-го року, згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». А після 27 липня, коли набув чинності ще закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», то це підпадає під дію двох законів", — додав Олег Пустовгар.

Чому Комсомольськ перейменували на Горішні Плавні

19 травня 2016-го року Верховна Рада України перейменувала місто Комсомольськ у Горішні Плавні в рамках закону про декомунізацію.

У Горішніх Плавнях демонтували знак "Комсомольськ"
Демонтаж стели із назвою "Комсомольськ". Фото: скриншот YouTube "Телерадіокомпанія ГОК"

Горішні Плавні — топонім, що вказує на характер місцевості. Плавні біля річки Дніпро ділили на нижні й верхні (горішні). Від цього й назви сіл: Горішні Плавні та Нижні Плавні (теперішній мікрорайон Низи). Плавні в районі теперішніх Горішніх Плавнів були частково затоплені 1954-го року, коли будували каскад Дніпродзержинської ГЕС на річці Дніпро.

На початок