Київ отримав усі 60 вагонів метро, подарованих Варшавою

Київ отримав усі 60 вагонів метро, подарованих Варшавою

Разом 60: "Київський метрополітен" отримав останню партію вагонів від варшавського метро
Розвантаження вагонів метро, переданих Варшавою, Київ, 26 жовтня 2023 р. Фото: КМДА

До Києва прибув останній потяг із варшавського метрополітену. Загалом українська столиця отримала від польських партнерів 60 вагонів метро радянського зразка у вигляді гуманітарної допомоги. Перевезення їх до Києва тривало 7 місяців.

Про це інформує Київська міськдержадміністрації із посиланням на комунальне підприємство "Київський метрополітен".

Вагони варшавської підземки серії № 81 були виведені з експлуатації в Польщі. Їх використають для ремонту поїздів київського метро. Наразі фахівці метрополітену продовжують обстежувати кожен отриманий потяг для визначення технічного стану.

У КМДА нагадали, що 80% рухомого складу, що курсує лініями київського метро, виготовили за радянських часів, так само, як і колишні вагони варшавського метрополітену.

Для безпеки пасажирів поїзди метро мають кожні 4 роки проходити заводський ремонт. У конструкції варшавських вагонів є необхідні деталі та обладнання для обслуговування рухомого складу столичної підземки.

Що відомо про передачу варшавських поїздів метро Києву

На початку 2023 року міський голова Києва Віталій Кличко та мер Варшави Рафал Тшасковський підписали листа про співробітництво між метрополітенами обох міст, а саме про передачу польською столицею Києву 60 вагонів метро. Йдеться про ту ж серію вагонів №717, які експлуатуються у підземці Києва.

Українська столиця безоплатно отримає вагони російського зразка 81-ої серії. Перед відправкою до Києва з польських вагонів демонтують різне обладнання, яке не використовують в столичному метро.

Перший зчеп із шести вагонів прибув до столиці наприкінці квітня. У жовтні столична підземка поповнилася ще шістьма варшавськими вагонами. Це вже була сьома партія, яку передали польські колеги в межах технічної допомоги київському метрополітену.

19 жовтня до Києва прибули ще 12 вагонів з Польщі. Очікувалось, що транспортування всіх 60 вагонів завершиться до кінця цього року.

На початок