"Запротезуватися у мене один шанс": боєць Олександр Ботюк із ДШВ реабілітується у Полтаві

"Запротезуватися у мене один шанс": боєць Олександр Ботюк із ДШВ реабілітується у Полтаві

Олександр Ботюк
Олександр Ботюк. Фото: Суспільне Полтава

Боєць із міста Кобеляки Олександр Ботюк пішов на службу добровольцем. Чоловік розповів Суспільному, що був у десантно-штурмових військах із жовтня 2022-го. Улітку отримав поранення на Донеччині, йому ампутували ноги. Нині Олександр реабілітується і готується до протезування.

Як потрапив до війська

Олександр Ботюк із Кобеляк планував йти на службу від початку повномасштабної війни. До цього, каже, з військовою справою пов’язаний не був. Вдалося стати до лав ЗСУ у жовтні 2022-го.

Боєць Олександр Ботюк із ДШВ реабілітується у Полтаві
Олександр Ботюк. Фото: надані Ботюком Олександром
"На початку брали тільки хлопців, у яких був військовий досвід, які були хоча б в АТО або пройшли строкову службу. У якийсь момент я просто пішов, пройшов обхідний лист стандартний. Упродовж 2-3 днів до мене передзвонили, говорять, що пора. У підсумку сказали, що у десантно-штурмові швидше за все потраплю. І так почалося. 25-та Січеславська бригада славетна".

До служби, каже Олександр, про десантно-штурмові війська майже нічого не знав.

ля мене десантник був ― той чувак, який розбиває об голову пляшку і купається у фонтані. А коли я вже прийняв присягу і почав свій шлях у десантно-штурмових військах, то я зрозумів, що якраз ці хлопці ганьблять честь і славу ДШВ. А в дійсності ― ті хлопці, які влітають, відпрацювали. І тоді вже піхота займає за ними і жде".
Олександр Ботюк реабілітується у Полтаві
Боєць Олександр Ботюк реабілітується у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Підрозділ Олександра був одним із перших, який навчався за кордоном.

Як отримав поранення

Олександра Ботюка поранили під час бою 10 липня 2023-го. Це сталося під час штурмових дій на Лиманському напрямку у Донецькій області.

"Запротезуватися у мене один шанс": боєць Олександр Ботюк із ДШВ реабілітується у Полтаві
Олександр Ботюк реабілітується у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава
"Дуже сильна була вогнева підтримка з боку ворога. Тому дуже конкретно клали квадратами. На мою думку суб’єктивну, сам я не бачив, з чого крили, але по характеру ― це більш за все, що "Градом" клали. І, як більшість поранень, ― це абсолютна випадковість. Як би ти не ховався, завжди є доля того, що отримаєш поранення".
Олександр Ботюк із ДШВ реабілітується у Полтаві
Боєць Олександр Ботюк із ДШВ. Фото: Суспільне Полтава

Після цього, каже військовий, його досить швидко евакуювали з поля бою. Він був у госпіталях, зокрема, у Києві та Чернігові. Чоловікові ампутували ноги, а лікарі провели кілька операцій, аби врятувати життя.

Як готується до протезування

Олександр Ботюк реабілітується у Полтавській обласній лікарні. Займається близько місяця. Так, каже, готується до протезування кінцівок.

"Для того, щоб пересуватися, рухатися на візку. І таке, щоб було краще пересуватися взагалі на ліжку. Знову ж таки, тому що ампутація висока доволі, то навіть у туалет доволі складно сходити. Через це такі тренування. Запротезуватися у мене один шанс. Якщо б були довші культі, то в мене було б кілька шансів ― перепротезуватися чи щось робити. У мене такого шансу не буде".

У майбутньому, каже Олександр, хотів би займатися спортом. Зокрема, стати учасником "Ігор Нескорених".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок