Ліга Націй УЄФА 2020/21: що за турнір, коли матчі, за що грають

Ліга Націй УЄФА 2020/21: що за турнір, коли матчі, за що грають

Ліга Націй УЄФА 2020/21: що за турнір, коли матчі, за що грають
UEFA

Суспільне Спорт розповідає про другий розіграш Ліги Націй УЄФА, який розпочинається для України матчем проти Швейцарії.

Востаннє національні футбольні збірні проводили свої матчі ще в 2019 році: спершу через пандемію були відмінені березневі товариські матчі, тоді й усі інші заплановані для збірних дати, включно з перенесенням чемпіонату Європи-2020. На початку вересня, уперше в 2020 році, національні збірні знову вийдуть на поле.

Європейські команди боротимуться між собою не в товариських матчах, а в другому розіграші турніру Ліги Націй УЄФА. Суспільне Спорт розповідає, проти кого гратиме Україна, що це за турнір і чи є взагалі якийсь стимул боротися за перемогу.

Що таке Ліга Націй УЄФА

Турнір Ліга Націй був задуманий як заміна товариський іграм для збірних. Він виник у 2018 році, його перший сезон був проведений упродовж 2018/19 років. Дебютний розіграш став своєрідним доповненням до відбору на Євро-2020, де найкращі команди в кожній лізі, які не відібралися на континентальну першість, отримували путівки в плей-оф відбору.

Загалом у Лізі Націй грали 55 європейських збірних, які були поділені по рейтингу на чотири ліги - A, B, C i D. У кожній лізі було від двох до чотирьох груп: переможці цих квартетів або тріо автоматично підвищувалися в класі на наступний розіграш турніру. Найгірші команди кожної ліги - опускалися в класі.

Переможці груп Ліги А виходили в Фінал Чотирьох, де у форматі півфіналу-фіналу визначили переможця турніру. Перший розіграш Ліги Націй УЄФА виграла Португалія.

Україна в дебютному сезоні грала в лізі В, виграла групу з Чехію та Словаччиною, відповідно підвищилася в класі на розіграш 2020/21.

Які відмінності між першим і другим сезоном Ліги Націй

Головна відмінність полягає в розподіленні команд на дивізіони.

У другому розіграші перші три ліги складені з 16 команд, відповідно кожна ліга має чотири групи по чотири команди. А в лізі D гратиме лише сім команд. У дебютному сезоні Ліги Націй усе було по-іншому: 16 команд було лише в дивізіоні D, в дивізіонах A i B - 12 команд, в C - 15.

Тепер буде лише одна група з трьома командами, а усі інші збірні гратимуть в квартетах. Таким чином, не виникатиме проблеми з непарною кількістю матчів, як це було під час першого розіграшу турніру.

Що отримують переможці Ліги Націй 2020/21

З дивізіоном А усе просто: чотири переможці груп виходять у Фінал Чотирьох, де змагаються за перемогу у всьому турнірі. Вирішальні матчі заплановані на вересень або жовтень 2021 року (спершу мали пройти влітку 2021, але туди перенесли чемпіонат Європи).

Окрім того, два найкращі переможці груп Ліги Націй, які не кваліфікувалися на чемпіонат світу-2022 або не вийшли у плей-оф через звичайну кваліфікацію, отримають перепустку в плей-оф відбору.

Коли матчі Ліги Націй 2020/21

Усі шість матчів групового етапу турніру будуть проведені в 2020 році: по два матчі у вересні, жовтні та листопаді.

Перший та другий тур: 3-5, 6-8 вересня

Третій та четвертий тур: 10-11, 13-14 жовтня

П'ятий та шостий тур: 14-15, 17-18 листопада

З ким гратиме Україна в Лізі Націй 2020/21

Збірна України потрапила в групу А4, де її суперниками будуть Швейцарія, Іспанія та Німеччина.

У першому розіграші турніру всі суперники України грали в "елітному" дивізіоні:

  • Швейцарія вийшла в Фінал Чотирьох, де програла у півфіналі майбутнім переможцям Португалії;
  • Німеччина фінішувала останньою в групі з Францією та Нідерландами: дві нічиї та дві поразки;
  • Іспанія посіла друге місце в групі з Англією та Хорватією: дві перемоги, дві поразки, 12 забитих м'ячів.

Переможець групи України виходить в Фінал Чотирьох Ліги Націй, а останнє місце квартеру - вилітає в дивізіон B.

Збірна України в Лізі Націй 2020/21: календар матчів

3 вересня, 21:45. Україна - Швейцарія 2:1

6 вересня, 21:45. Іспанія - Україна 4:0

10 жовтня, 21:45. Україна - Німеччина 1:2

13 жовтня, 21:45. Україна - Іспанія 1:0

14 листопада, 21:45. Німеччина - Україна

17 листопада, 21:45. Швейцарія - Україна

Чи будуть допущені глядачі до матчів

У вересні УЄФА прийняла рішення про проведення стартових турів Ліги Націй без глядачів, хоча деякі країни були готові впустити фанів на трибуни.

А от уже в жовтні УЄФА дозволила глядачам повернутися на трибуни. Максимальна кількість - 30% від місткості стадіону, а також повинен бути дозвіл від місцевої влади. В Україні вболівальники повертаються на трибуни.

На початок