Депутати України та Молдови могли б приєднатися до Європарламенту як "спостерігачі" — Мецола

Депутати України та Молдови могли б приєднатися до Європарламенту як "спостерігачі" — Мецола

Роберта Мецола
Президентка Європарламенту Роберта Мецола. Фото: Associated Press

Українські та молдовські законодавці могли б приєднатися до асамблеї як "спостерігачі", поки обидві країни очікують офіційного вступу до Європейського союзу.

Про це сказала президентка Європейського парламенту Роберта Мецола, пише Politico.

"Політично, якщо країна дивиться на Європу, тоді Європа повинна широко відчинити свої двері", — сказала вона.

Президентка ЄП вважає, що країнам, які збираються приєднатися до ЄС, можна запропонувати безліч переваг, починаючи від пільг на єдиному ринку і закінчуючи залученням до молодіжної програми Erasmus.

"Ми можемо навіть піти далі, маючи членів-спостерігачів у цьому парламенті — це речі, які важливі для населення. Це залежить від того, що станеться в грудні. Розширення завжди було найсильнішим геополітичним інструментом Євросоюзу", — сказала вона.

Видання зазначає, що минулого року ЄС визнав Україну та Молдову офіційними країнами-кандидатами, незабаром після того, як Росія вторглася в Україну. Відтоді Мецола вимагала початку офіційних переговорів про вступ цього року.

Лідери ЄС мають прийняти рішення про офіційне відкриття переговорів про вступ України та Молдови на грудневому саміті після того, як вони проаналізують довгоочікуваний звіт Європейської комісії, що містить оновлену інформацію про всі країни, які все ще чекають на час.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

13 вересня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила послам ЄС, що Україні та Молдові необхідно надати членство, щоб не допустити їхнього потрапляння під вплив країн, які не поділяють цінності блоку.

22 вересня Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що Єврокомісія готується рекомендувати початок перемовин щодо членства України в Євросоюзі. Після цього лідери ЄС мають підписати надану рекомендацію на грудневому саміті.

26 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

На початок