Вперше тернопільські школярі розпорядяться частиною Громадського бюджету 2021

Вперше тернопільські школярі розпорядяться частиною Громадського бюджету 2021

Вперше тернопільські школярі розпорядяться частиною Громадського бюджету 2021 Суспільне Тернопіль

1 вересня в Тернопільській громаді стартував Громадський бюджет. Громадяни вже можуть пропонувати свої ідеї, щодо того, як витратити 17 млн грн із загального кошторису громади. Новацією цього року є те, що 10% з цієї суми виділяється на Шкільний громадський бюдже.

Речниця Тернопільської міської ради Мар'яни Зварич розповіла, що Тернопіль перший обласний центр в Україні, який запропонував учням шкіл вирішити, на що витрачати місцеві гроші, а на що ні:

"Це міні-громадський бюджет, але в школі. В нас є 1, 7 млн гривень. Зголосилося взяти участь у ньому – 23 школи міста. На кожну школу ми виділяємо майже по 76 тисяч гривень. Кожна школа проводить в себе міні-громадський бюджет на цю суму коштів. Ідеї подають виключно учні з 7 по 11 класи. Ідеї мають бути загальнодоступні для всіх учнів, мають бути реалізовані в межах одного року і не можуть бути комерційними".

Важливо, наголошує Зварич, аби вчителі не диктували учням своє бачення проєктів і не створювали жодного тиску на них. Ініціатива має бути виключно учнівська.

"В кожній школі буде створена конкурсна комісія, в яку входитимуть представники учнів, вчителів і батьківського комітету. Вони будуть допомагати і підказувати, як правильно сформувати проєкт. Наприклад,хоче учень посадити дерево. Це також проєкт, не обов’язково він має бути на 75 тисяч гривень. Учень думає, для прикладу, дерево коштує 100 грн. Збирається конкурсна комісія, яка розглядає проєкт на дотримання положень і уточняє реальну вартість, наприклад – 500 грн", – розповіла Зварич.

Триватиме перший етап подачі ідей у вигляді проєктів для Шкільного громадського бюджету до 30 вересня. Наступний етап – відбір проєктів, які будуть допущені до голосування. Обиратимуть переможця не вчителі і не батьки, а виключно учні школи.

Нагадаємо, Громадський бюджет – це програма фінансування проєктів тернополян за кошти міськради: побудова спортивних майданчиків, культурно-відпочинкових зон. Його проводять з 2015 року.

За цей час у Тернополі реалізували близько 80 проєктів за кошти місцевого бюджету.

Що відомо

  • Розпочався прийом проєктів на Громадський бюджет 2021 у Тернополі.
  • У Тернополі почали реалізовувати ще один проєкт-переможець "Громадського бюджету".
  • У Тернополі розпочали проєкт "Комплексне трансфер-містечко". Художник Валерій Лімонов - проти.
  • У Тернополі облаштовують "Шкільний дворик імені святої Ядвіги". Триває ремонт території перед Тернопільською спеціалізованою школою №5 в рамках реалізації проєкту-переможця "Громадського бюджету", який у 2019 році отримав рекордну кількість голосів підтримки.
  • У жовтні 2019 у Тернополі голосували за 67 проєктів "Громадського бюджету 2020". Голосування тривало 15 днів. 11 листопада відбулося підсумкове засідання Номінаційного комітету, на якому було затверджено перелік проєктів-переможців.
  • Переможці серед великих проєктів: "Шкільний дворик імені святої Ядвіги біля школи №5"; "Благоустрій ділянки території ЗОШ №18"; "Комплексне Трансфер- містечко"; "Благоустрій ділянки біля Української гімназії ім. І. Франка"; "Локація активного відпочинку на території школи №7"; "Будівництво мультифункціонального спортивного майданчика на території Тернопільської школи-ліцею №21"; "Дитячий майданчик на території школи № 8".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди