Глобальне потепління: світ, ймовірно, перетне ключову температурну межу у наступні кілька років

Глобальне потепління: світ, ймовірно, перетне ключову температурну межу у наступні кілька років

Глобальне потепління: світ, ймовірно, перетне ключову температурну межу у наступні кілька років
Ілюстративне фото: Getty Images

Протягом 2023-2027 років світ може перетнути ключову температурну межу, встановлену Паризькою кліматичною угодою на рівні 1,5 градусів за шкалою Цельсія.

Про це пише BBC із посиланням на дослідження вчених.

Зазначається, що планета перетне даний температурний поріг з імовірністю у 66%. Причиною цього стануть викиди, які йдуть від людської діяльності, а також погодне явище Ель-Ніньйо.Явища Ель-Ніньйо і Ла-Нінья викликані природною мінливістю клімату. Це цикл, який має дві фази: теплу, яка відома як Ель-Ніньйо, та холодну — Ла-Нінья, коли пасати дують дуже сильно із заходу, викликаючи зниження екваторіальних температур. Коли ці температури досягають нижчих за норму рівнів, що зазвичай трапляється на пізніх осінніх та ранніх зимових етапах, ефект пульсації відчувається у всіх частинах світу, викликаючи посухи, шторми або повені.Ель-Ніньйо і Ла-Нінья відбуваються кожні 2-7 років. Ель-Ніньйо 2015/2016 років було одним з найсильніших за всю історію спостережень. Вони не є єдиними факторами, що впливають на наш клімат, але є найбільшими факторами впливу.

Водночас вчені підкреслили, що порушення будуть тимчасовими, хоча й викликають занепокоєння.

Досягнення температурної межі означатиме, що світ стане на 1,5 градуса тепліше, ніж у другій половині 19-го століття, до того як викиди викопного палива від індустріалізації почали зростати.

Як пояснює BBC, цифра 1,5C була встановлена у межах Паризької угоди 2015 року, коли країни домовилися "докладати зусиль" для обмеження глобального підвищення температури.

Ця цифра при цьому є не прямим виміром світової температури, а показником того, наскільки Земля нагрілася або охолола в порівнянні з довгостроковим глобальним середнім показником.

Раніше повідомлялось, що за останні три десятиліття Європа потеплішала більш ніж вдвічі сильніше за інші частини світу: з 1991 до 2021 року температура на європейському континенті підвищувалася в середньому на 0,5 градуса Цельсія за десятиліття, тоді як середній глобальний показник становив лише 0,2 градуса Цельсія.

Вибір редакції

На початок