Дика лисиця у столичній багатоповерхівці: тварину упіймали й доправили у ветлікарню

Дика лисиця у столичній багатоповерхівці: тварину упіймали й доправили у ветлікарню

Дику лисицю упіймали у столичній багатоповерхівці
Дика лисиця у столичній багатоповерхівці . Фото: Центр захисту тварин/Facebook

У Києві у під'їзді однієї зі столичних багатоповерхівок виловили дику лисицю. Як тварина потрапила у будинок, наразі невідомо.

Про інцидент поінформували у Центрі захисту тварин.

"Сьогодні в м. Києві, за адресою: просп. Академіка Вернадського, 73, командою "Зоодопомога" було відловлено лисицю та доставлено до державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Волинська 12", — йдеться у повідомленні.

Що робити, якщо вкусила дика тварина

Дика тварина може змінити свою звичну поведінку і підходити близько до людських помешкань, коли у неї є підозра на захворювання.

Людині, яку вкусила дика тварина, необхідно промити рану водою з милом та звернутися за допомогою до найближчого медпункту або до сімейного лікаря. За необхідності лікар порекомендує вакцинацію від сказу.

Чим небезпечний сказ

Сказ — це інфекційна хвороба, вона супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи й завжди закінчується смертю, якщо не зреагувати правильно.

Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше через контакти без укусів — подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини. Погладжування, контакт із кров’ю, сечею та фекаліями хворої тварини не призводять до інфікування вірусом сказу.

Що відомо про випадки сказу у тварин на Київщині

Киянку разом з донькою покусав домашній кіт: у нього виявили сказ. Згодом тварина померла, щеплення від цієї хвороби вона не мала. Через цей випадок у Солом'янському районі столиці, де й виявили сказ у тварини, запровадили карантин.

На початку лютого у Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці в Боярці й прихистила у своїй квартирі. Згодом у Боярці від сказу загинула дика лисиця.

На початку квітня у кількох населених пунктах Броварського району на Київщині ввели карантин через сказ у кошеняти.

На початок