У Києві у під'їзді однієї зі столичних багатоповерхівок виловили дику лисицю. Як тварина потрапила у будинок, наразі невідомо.
Про інцидент поінформували у Центрі захисту тварин.
"Сьогодні в м. Києві, за адресою: просп. Академіка Вернадського, 73, командою "Зоодопомога" було відловлено лисицю та доставлено до державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Волинська 12", — йдеться у повідомленні.
Що робити, якщо вкусила дика тварина
Дика тварина може змінити свою звичну поведінку і підходити близько до людських помешкань, коли у неї є підозра на захворювання.
Людині, яку вкусила дика тварина, необхідно промити рану водою з милом та звернутися за допомогою до найближчого медпункту або до сімейного лікаря. За необхідності лікар порекомендує вакцинацію від сказу.
Чим небезпечний сказ
Сказ — це інфекційна хвороба, вона супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи й завжди закінчується смертю, якщо не зреагувати правильно.
Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше через контакти без укусів — подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини. Погладжування, контакт із кров’ю, сечею та фекаліями хворої тварини не призводять до інфікування вірусом сказу.
Що відомо про випадки сказу у тварин на Київщині
Киянку разом з донькою покусав домашній кіт: у нього виявили сказ. Згодом тварина померла, щеплення від цієї хвороби вона не мала. Через цей випадок у Солом'янському районі столиці, де й виявили сказ у тварини, запровадили карантин.
На початку лютого у Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці в Боярці й прихистила у своїй квартирі. Згодом у Боярці від сказу загинула дика лисиця.
На початку квітня у кількох населених пунктах Броварського району на Київщині ввели карантин через сказ у кошеняти.