Ракета, що влучила у лікарню в Газі, була випущена з території Палестини — аналіз AP

Ракета, що влучила у лікарню в Газі, була випущена з території Палестини — аналіз AP

Ракета, що влучила у лікарню в Газі, була випущена з території Палестини — аналіз AP
Місце вибуху в лікарні Аль-Ахлі у Газі, 18 жовтня 2023 рік. Фото: AP

Ракета, що 18 жовтня влучила у лікарню Аль-Ахлі у Газі і призвела до загибелі сотень людей, була випущена з території Палестини і збилася з курсу.

Про це йдеться в аналізі журналістів Associated Press.

Зазначається, що видання проаналізувало понад десяток відео з моментами до, під час і після вибуху в лікарні, а також супутникові знімки та фотографії. Журналісти дійшли висновку, що ракета була випущена з території Палестини, відхилилася від свого курсу та вибухнула у повітрі.

Водночас в аналізі наголошують, що відсутність судово-медичних доказів і складність збору матеріалів на місцях у розпал війни означає, що немає остаточних доказів того, що розпад ракети та вибух у лікарні пов'язані.

"За відсутності додаткових доказів, найімовірнішим сценарієм буде те, що це була ракета, запущена з Гази, яка зазнала невдачі під час польоту, і що вона помилково влучила в лікарню", — додав експерт та колишній аналітик розвідки армії США Генрі Шлоттман.

Що відомо про удар по лікарні в Газі

Органи охорони здоров'я Сектору Гази заявили, що ЦАХАЛ завдав удару по лікарні Аль-Ахлі, внаслідок якого загинули сотні людей. В Армії оборони Ізраїлю стверджують, що медичний заклад атакувало палестинське угруповання "Ісламський Джихад".

"Розвіддані з численних джерел, які є в нашому розпорядженні, вказують на те, що відповідальність за невдалий ракетний пуск, який вразив лікарню, несе "Ісламський Джихад", — йдеться у повідомленні ЦАХАЛу.

Лікарня Аль-Ахлі розташована у центральній частині Сектору Гази. Удар по медзакладу спричинив серйозні руйнування, які не дозволяють продовжувати роботу. За даними представників анклаву, внаслідок атаки загинули щонайменше 500 людей. Ще кілька сотень зазнали поранень.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.

На початок