Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна та Сполучені Штати домовилися про постійне постачання далекобійних ракет ATACMS.
Про це глава МЗС повідомив у ефірі програми "Сніданок з 1+1".
У Кулеби запитали, чи вдале використання українськими військовими ATACAMS із першої поставки означає, що США передаватимуть ракети "на постійній основі та у більшій кількості".
"Означає. І це прямий результат домовленості президента Зеленського та президента Байдена, яка була досягнута у Вашингтоні під час особистої зустрічі наприкінці вересня", — відповів міністр.
Як зазначив глава МЗС, якщо почитати "між рядків" виступ Зеленського після переговорів із Байденом, "то можна зрозуміти, що було ухвалено дуже важливе рішення і воно могло бути лише таким".
"Тому дякую США за виконання домовленостей та за зміцнення нашої вогневої могутності", — підкреслив Кулеба
Окрім цього, міністр висловив сподівання, що в майбутньому Сполучені Штати нададуть Україні ATACMS з радіусом дії 300 кілометрів.
ATACMS для України
Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США 21 червня ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд передати Україні ATACMS.
22 вересня телеканал NBC News поінформував, що глава Білого дому Джо Байден під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським пообіцяв надати "невелику кількість" ATACMS.
Згодом Financial Times із посиланням на джерела вказувала, що адміністрація Байдена ухвалила рішення відправити в Україну ракети ATACMS ще до візиту Зеленського, але не хотіла про це оголошувати.
Опісля секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов оголосив, що Україна не буде використовувати ATACMS для ударів по території РФ.
3 жовтня Bloomberg стверджувало, що у Пентагоні заявили про готовність передати Україні частину ракет ATACMS, як тільки американський президент Джо Байден ухвалить відповідне рішення.
Газета The Washington Post із посиланням на джерела 17 жовтня написала, що українські військові вперше завдали удару по позиціях російських окупантів американськими далекобійними ракетами ATACMS.
Того ж дня ввечері президент Володимир Зеленський підтвердив використання ракет ATACMS українськими військовими на полі бою.
Речниця Ради національної безпеки США Адрієнн Вотсон 17 жовтня заявила, що Україна отримала ATACMS із дальністю до 165 кілометрів.