Державна служба зайнятості розпочала видавати ваучери на навчання за професією "сапер"

Державна служба зайнятості розпочала видавати ваучери на навчання за професією "сапер"

Державна служба зайнятості розпочала видавати ваучери на навчання за професією "сапер"
Фото: ДСНС Хмельниччини

Державна служба зайнятості розпочала видавати ваучери на навчання за професією "сапер". Загалом, служба зайнятості збільшила перелік професій та спеціальностей, за яким можна отримати ваучер на навчання, до 124 найменувань.

Про це повідомляє пресслужба міністерства економіки.

“Зараз Україна — найбільш замінована країна у світі. Понад 174 тисячі квадратних кілометрів території України потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. Тому гуманітарне розмінування — одне із критично важливих для України питань. Це можливість врятувати життя і захистити безпеку населення. А ще можливість відновити економіку. Ми не можемо чекати закінчення військових дій, ми маємо діяти вже сьогодні”, — йдеться у повідомленні.

Як пояснила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко, підготовка спеціалістів з розмінування, з одного боку, допоможе відновленню економіки, а, з іншого боку, допоможе соціальній адаптації українців, які повертаються із армії до мирного життя, або в той чи інший спосіб постраждали під час війни.

Навчання за професією “сапер” в Україні буде проходити у восьми закладах освіти для наступних категорій громадян:

  • внутрішньо переміщені особи (ВПО);
  • учасники бойових дій (УБД);
  • звільнені з військової служби;
  • 45+ років;
  • люди, які отримали поранення внаслідок війни;
  • особи з інвалідністю;
  • люди,  стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
“Відтепер людина, яка відноситься до вищеназваних категорій, має професійно-технічну, фахову або вищу освіту, зможе отримати ваучер на навчання номіналом до 27 000 грн та пройти відповідне навчання”, — додали в Мінекономіки.

Довідка. З початку року ваучер на навчання отримали 15 187 людей. Профінансовано за програмою 178 млн грн. Наразі подати заявку на отримання ваучера можна онлайн на сайті служби зайнятості.

Топ-10 професій і спеціальностей, за якими були видані ваучери: психологія, медсестринство, соціальна робота, середня освіта (за предметними спеціальностями), дошкільна освіта, кухар, водій автотранспорту, електрогазозварник, тракторист-машиніст, охоронник.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

27 вересня 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.

Про допомогу у розмінування заявили Норвегія, Хорватія та Сполучене Королівство.

На початок