Два місяці без газу, але з платіжками за транспортування - реалії прикарпатських сіл

Два місяці без газу, але з платіжками за транспортування - реалії прикарпатських сіл

Два місяці без газу, але з платіжками за транспортування - реалії прикарпатських сіл Суспільне Карпати

Понад два місяці жителі шести сіл Матеївецької ОТГ живуть без газу. Постачання тут припинили під час червневого паводку. Вода пошкодила труби, якими блакитне паливо транспортували до сіл.

У помешканні жительки Залуччя Орини Берчак газу немає з часу червневого паводку. Проте платіжки за його транспортування надходять.

"Діти принесли мені свою індукційну плиту електричну. На ній і готуємо їсти. Платимо за світло, бо все на світлі: і вода, і бойлер. Бо треба помитися, а газу немає, і не знаємо, коли буде",- розповідає жителька села Залуччя.

Два місяці без газу, але з платіжками за транспортування - реалії прикарпатських сілСуспільне Карпати

Два місяці без газу, але з платіжками за транспортування - реалії прикарпатських сіл

Житель Дебеславців Микола Петрук каже, що люди вже дуже довго без блакитного палива, і терпець їм скоро може обірватися.

Староста сіл Дебеславці, Залуччя, Ганів та Липники Михайло Чобанюк розповідає, що роботи з відновлення газопостачання тривали до минулого четверга.

"Протягнули труби. Зробили площадку. З тієї сторони почали бурити під землею, але, як сказали спеціалісти, що вперлися вони в якусь тверду породу, яку не можуть пробити. Тому ті роботи припинилися. Зараз ми бачимо, що прийшла інша техніка. Щось вони там риють з тої сторони. Не знаю, яким чином вони будуть це робити", - каже Чобанюк.

За словами керівника Коломийської дільниці ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігоря Корчевого, роботи на ділянці в Дебеславцях не призупинялися.

Два місяці без газу, але з платіжками за транспортування - реалії прикарпатських сілСуспільне Карпати

Два місяці без газу, але з платіжками за транспортування - реалії прикарпатських сіл

"Ми виконали всі умови газорозподільного підприємства і готові пускати. Складність цього проєкту - перехід через річку. Виникли такі моменти, що неможливо передбачити, тому ми зараз працюємо за схемою, за проєктом, який є. Люди на місці, працюють. Будемо працювати більше, щоб подати газ мешканцям цих сіл, - розповідає Корчовий.

Платіжки за транспортування газу, які жителі Матеївецької ОТГ отримували впродовж липня і серпня, хоча палива у них не було, комерційний директор АТ "Івано-Франківськгаз" Віктор Кедик прокоментував так: "На час формування повідомлення ще не було здійснено перерахунок. Вносилися зміни в програмне забезпечення. Наразі усім споживачам, в яких цілий місяць не було газопостачання у липні, проведено перерахунок. Споживач може в цьому переконатися, перевіривши стан рахунку, скориставшись онлайн-сервісами компанії. У споживачів, в яких був відсутній газ протягом серпня, перерахунок за доставку буде здійснено до 7 вересня".

Що відомо

  • На Прикарпатті газовики більше 2 місяців не можуть відновити газопостачання у селах Матеївецької ОТГ.
  • Шести селам Матеївецької об'єднаної територіальної громади вже майже два тижні припинено газопостачання через паводок. Про це повідомив в.о. сільського голови Любомир Веселовський у спільноті Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття.
  • Внаслідок повені 23-24 червня на Прикапатті припинили газопостачання 8 145-ти споживачам у 35-ти населених пунктах області. Досі без газу - 16 сіл.
  • Жителі шести сіл Матеївецької ОТГ вже місяць обходяться без газу, проте платіжки за його транспортування приходять. Газопровід пошкодила повінь, яка вирувала на Прикарпатті 22-24 червня.

Авторка: Галина Марійчин

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди