Місяць без газу, але з платіжками за транспортування. Життя прикарпатських селян

Місяць без газу, але з платіжками за транспортування. Життя прикарпатських селян

Місяць без газу, але з платіжками за транспортування. Життя прикарпатських селян
Суспільне Карпати

Жителі шести сіл Матеївецької ОТГ вже місяць обходяться без газу, проте платіжки за його транспортування приходять. Газопровід пошкодила повінь, яка вирувала на Прикарпатті 22-24 червня.

Жителька Дебеславців Ганна Тимофійчук зустрічає нас на порозі свого будинку. Через відсутність газу жінка змушена користуватися електричною плитою. Каже, що газопостачання не має, але платіжки за його транспортування все одно приходять.

"143 грн платила, а тепер прийшло 165 грн за липень. Як вважаєте: це справедливо, що газу нема, а платіжки приходять? Про яку справедливість тут можна говорити? Зручності дуже погані. Я вже старша людина - не можу ходити ніде. Маю електричну плитку та й так трошки готую. Дуже багато та плитка світла бере, а воно дороге також. Я живу за рахунок пенсії", - бідкається жінка.

У будинку матері Ганни Гураль, як і в інших домогосподарствах села Залуччя, немає газу.

"Відколи була повінь, у нас в селі нема газу, і в Дебеславцях, - в усьому Запрутті. Це спричиняє великі незручності. Тому що люди не мають, на чому приготувати їсти. Зараз сезон закруток. Треба щось закрутити, на зиму всі люди можуть залишитися без консервації, без нічого. На електричній плитці багато не приготуєш. Оскільки у нас мама інвалід, треба і води нагріти, щоб помити і щоб зварити їсти. Вона живе сама", - каже Ганна Гураль.

Причина відсутності газопостачання у Дебеславцях - пошкоджений стихією у червні газопровід через річку Прут. Староста сіл Дебеславці, Залуччя, Ганнів і Липники Михайло Чобанюк розповідає, що вода у річці піднялася настільки, що підмила та забрала три опори, на яких трималася труба, через яку транспортували газ до цих сіл. Одна із них з купою дерев та гілок, які намило водою, видніється неподалік берега. Дві інші, припускає чоловік, забрав паводок. Пошкоджену трубу розвернуло та на кілька метрів віднесло вздовж берега.

"Десь два тижні тому ми збирали людей. Робили схід села. Хоч це не дуже можна на період карантину, але люди самі зібралися. Висловили своє незадоволення цією ситуацією. Нам пообіцяли, що на другий тиждень роботи будуть проводитися, але як бачите - як було, так і залишилося", - розповідає староста сіл Михайло Чобанюк.

На відновлення газопроводу в Дебеславцях потрібно близько двох мільйонів гривень. За словами керівника Коломийського відділення "Івано-Франківськгазу" Ігоря Корчевого, ці гроші треба знайти в обласному бюджеті.

"Ми провели оцінку пошкоджень. Ми склали акти обстеження, склали кошторис на виконання робіт, бо великі кошти. Ми провели експертизу проєкту. Якщо будуть виділені кошти, то ми створюємо договір з управлінням капбудівництва ОДА і приступаємо до виконання робіт. Своїми силами виконати ці роботи ми не можемо. І ми будемо наймати підрядників на дані роботи. Вони вже є".

Речниця "Івано-Франківськгазу" Галина Цап пообіцяла прокоментувати інформацію щодо того, кому належить пошкоджений магістральний газопровід, та чому жителям Матеївецької ОТГ приходять платіжки за транспортування газу попри те, що газопостачання там немає.

Авторка: Галина Марійчин

На початок