Зміни клімату можуть призвести до повторного вимирання видів тварин — учені

Зміни клімату можуть призвести до повторного вимирання видів тварин — учені

Зміни клімату можуть призвести до повторного вимирання видів тварин — учені
Ілюстративне фото, Unsplash

Близько чотирьох мільйонів років тому кліматичні зміни спричинили вимирання мастодонтів. Наразі ситуація може повторитися, оскільки через підвищення температури звірі почали мігрувати на нові території, через що й опинились у зоні ризику.

Такі висновки зробили вчені після відстеження впливу зміни клімату на американських мастодонтівВимерла група великих ссавців з ряду хоботних. За зовнішнім виглядом нагадували своїх нащадків слонів. Мастодонти в середньому досягали розмірів 2,3 м. Самці могли досягати 2,8 м і важити близько 4,5 тонн., повідомляє The Guardian.

Найдавніші скам’янілості американських мастодонтів датуються приблизно 3,5-4 млн років тому. Ці тварини зазвичай зустрічалися в лісистих і заболочених районах. Утім, приблизно 11 тисяч років тому вони вимерли. Експерти кажуть, що це може бути пов'язано зі змінами клімату та полюванням на них.

Наразі дослідники запевняють, що аналіз давньої мітохондріальної ДНК з решток 35 американських мастодонтів з усієї Північної Америки дав змогу отримати нові дані щодо впливу глобального потепління та охолодження на цих тварин.

"Коли температура почала підвищуватись, мастодонти почали рухатись в ліси та заболочені райони якомога далі на північ", - сказав професор та співавтор дослідження з Університету Макмастера в Канаді Хендрік Пойнар.

Науковці заявили, що за результатами дослідження мастодонти кілька разів рухались на північ, коли крижані шари відступали, утім вимерли в регіоні, коли клімат почав охолоджуватися і лід повертався. Тварини не змогли впоратись з різкими змінами навколишнього середовища, тому і вимерли.

Команда науковців з'ясувала, що такі види, як лосі та бобри, вже почали мігрувати на північ внаслідок глобального потепління. За прогнозами науковців, організм цих тварин може стати менш стійким до подальших змін.

"Подібні процеси, мабуть, відбувались в Євразії, причому адаптовані до тепла види, такі як бегемоти та гієни, епізодично розширювали свої ареали на північ під час попередніх льодовикових періодів", - пишуть вони.

Що відомо

  • За останні десятиліття кількість льодовикових озер зросла по всьому світу більш ніж на половину. Через зміни клімату льодовики почали швидше танути та відступати, а на цьому місці почала збиратися вода.
  • Американські вчені з університету штату Огайо заявили, що крижаний покрив Гренландії продовжить танути, навіть якщо людство зупинить кліматичну кризу.

Вибір редакції

На початок