Головне управління розвідки Міноборони відстежує перебіг візиту президента РФ Володимира Путіна до Китаю та оцінює всі можливі ризики.
Про це повідомив представник ГУР Андрій Юсов у ефірі телемарафону.
"Ризики це для нас, звичайно, певні несе, бо зрозуміло, що насамперед цікавить людину, схожу на Путіна, у цій ситуації. Тому Україна не лише просто відстежує, а й відпрацьовує різні сценарії", — зазначив спікер.
Юсов уточнив, що всі вважають нинішню Росію сировинним придатком, і якщо її політиків запрошують кудись, то це так і розцінюють.
"Так, коли їх кудись запрошують — то насамперед ось так на них і дивляться, які б пафосні слова при цьому російський диктатор чи його поплічники не озвучували", — додав представник ГУР.
Що відомо про візит Путіна до Китаю
Путін вранці 17 жовтня прибув до Пекіна для участі в міжнародному форумі "Один пояс — один шлях". У Китаї президент РФ пробуде два дні.
Це друга поїздка Путіна за кордон після того, як у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт за викрадення українських дітей. При цьому це перша офіційна поїздка президента РФ за межі колишнього Радянського Союзу в цьому році — після візиту до Киргизстану на початку жовтня.
У рамках візиту до КНР Путін 18 жовтня зустрінеться китайським лідером Сі Цзіньпіном. Переговори пройдуть у двох форматах.

Читати ще
Путін і Орбан провели зустріч у КитаїЩо відомо про ордер МКС на арешт Путіна
МКС 17 березня 2023 року видав ордер на арешт Путіна та російської уповноваженої з прав неповнолітніх Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.
Відтак, якщо вони виїдуть за територію РФ у країни, які є учасниками Міжнародного кримінального суду та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до Гааги.
Головний прокурор МКС Карім Хан підкреслив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової не має терміну давності.