Перейти до основного змісту
Кількість загиблих українців у Ізраїлі зросла до 13 — Зеленська

Кількість загиблих українців у Ізраїлі зросла до 13 — Зеленська

Кількість загиблих українців у Ізраїлі зросла до 13 — Зеленська
. Фото: Офіс Президента

Перша леді Олена Зеленська заявила, що внаслідок атаки бойовиків руху ХАМАС на Ізраїль кількість загиблих українців збільшилася до 13.

Про це вона повідомила під час розмови з дружиною ізраїльського президента Міхаль Герцог, передає ОП.

"Ми відчуваємо ваш біль, біль кожної родини в Ізраїлі. Українці в усіх куточках нашої держави висловлюють підтримку народу Ізраїлю, і я хочу донести це до вас. Наші військові записали відео на підтримку ізраїльського народу. Ці та багато інших проявів солідарності підтверджують, наскільки наші народи близькі у радості та в горі", — наголосила Зеленська.

Перша леді зазначила, що станом на 17 жовтня підтверджено загибель 13 громадян України. Ідентифікація тіл триває, а дані змінюються щодня.

Вона додала, що внаслідок атаки ХАМАС було поранено хлопчика, мати якого загинула від рук бойовиків. Наразі дитині надається медична та психологічна допомога. Водночас евакуйовано 436 українців.

"Тероризм не знає кордонів. Тому ще важливіше, щоб країни, які цьому протистоять, діяли разом. Україна послідовно виступає за мир на Близькому Сході для всіх народів", — підсумувала Зеленська.

Евакуація українців з Ізраїлю

14 жовтня з Ізраїлю вилетів перший евакуаційний рейс з українцями. На борту перебували 207 громадян України, з них 63 — діти.

Другий евакуаційний борт із 155 українцями вилетів з ізраїльського аеропорту Бен Гуріон (Тель-Авів) до міста румунського міста Клуж 16 жовтня.

Того дня ввечері вилетів третій евакуаційний рейс з 74 українцями на борту.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Топ дня
Вибір редакції
На початок