Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що близько двох тисяч людей звернулися щодо допомоги з евакуацією.
Про це дипломат повідомив у ефірі Українського радіо.
"Ми відправили перший рейс позавчора (14 жовтня — Ред.) 207 осіб, сьогодні — 155. Переважно жінки та діти — це найбільш вразливі верстви [населення]. І ще на сайті посольства зареєстровано близько 1 800 громадян, які заповнили анкету й готові оплатити квитки", — сказав Корнійчук.
Посол зазначив, що "вартість квитка станом на 16 жовтня була 399 євро". У той час, за його словами, аби вилетіти з аеропорту Бен Гуріон в будь-яку країну Європи "коштує близько тисячі євро".
"Люди зголошуються нам на гарячу лінію. Потім заповнюють анкету на сайті посольства і далі ми їх відстежуємо і робимо замовлення на чартерні рейси за спеціальними цінами. Люди викуповують напряму квитки у цих компаній, але по наших списках, по нашому коду, щоб ми знали, що це саме громадяни України і саме ті, яким це потрібно", — пояснив дипломат.
Корнійчук додав, що "у першу чергу це люди, які приїхали тимчасово, що прилетіли на тиждень-два й у них скасували зворотні рейси, бо компанії відмовилися летіти".
"Є різні ситуації. Найбільш нужденні та найбільш проблемні ми намагаємося допомагати за рахунок спонсорів. До нас звернулися і місце спонсори і український бізнес і благодійні організації. Намагаємося допомогти тим, у кого взагалі немає можливості ні проживати тут, ні виїхати. Такі теж є. Це трошки більше займає часу, але всі питання вирішуємо", — підсумував посол.
14 жовтня з Ізраїлю вилетів перший евакуаційний рейс з українцями. На борту перебували 207 громадян України, з них 63 — діти.
Другий евакуаційний борт із 155 українцями вилетів з ізраїльського аеропорту Бен Гуріон (Тель-Авів) до міста румунського міста Клуж 16 жовтня.
Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль
Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.
Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.
Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.
9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.
Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.
Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.
13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".