Україна вперше застосувала ATACMS. Як працюють ракети та чи є у Росії чим їх збивати. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Україна вперше застосувала ATACMS. Як працюють ракети та чи є у Росії чим їх збивати. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Україна вперше застосувала передані Сполученими Штатами ATACMS. Президент Володимир Зеленський підтвердив використання американських далекобійних ракет на полі бою. Чим ATACMS відрізняються від наявного арсеналу ЗСУ та як можуть повпливати на лінію фронту — пояснює Суспільне.

Раніше газета The Wall Street Journal писала про перший випадок застосування Україною далекобійних ракет ATACMS.

Мовилося нібито про атаку на аеродроми поблизу тимчасово окупованих Бердянська та Луганська, де росіяни втратили дев'ять гелікоптерів, спецтехніку, пускової установки ППО та складів боєприпасів.

До слова, 17 жовтня у Telegram-каналі Сил спецоперацій ЗСУ поінформували про "прицільні удари по аеродромах і вертольотам російських загарбників поблизу тимчасово окупованих Луганська та Бердянська".

Своєю чергою речник ССО Олександр Кіндратенко у коментарі Суспільному не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію про застосування ATACMS.

ATACMS для України

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США 21 червня ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд передати Україні ATACMS.

22 вересня телеканал NBC News поінформував, що Байден під час зустрічі зі Зеленським пообіцяв надати "невелику кількість" ATACMS.

Своєю чергою The Washington Post написала, що Білий дім близький до рішення поставити ATACMS із касетною бойовою частиною. Газета пояснювала, що таких ракет у США більше, ніж оснащених "унітарною" БЧ.

Згодом Financial Times із посиланням на джерела вказувала, що адміністрація Байдена ухвалила рішення відправити в Україну ракети ATACMS ще до візиту Зеленського, але не хотіла про це оголошувати.

3 жовтня Bloomberg стверджувало, що у Пентагоні заявили про готовність передати Україні частину ракет ATACMS, як тільки американський президент Джо Байден ухвалить відповідне рішення.

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Однак головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

На початок