РФ навряд чи найближчим часом вдасться захопити Авдіївку — британська розвідка

РФ навряд чи найближчим часом вдасться захопити Авдіївку — британська розвідка

РФ навряд чи найближчим часом вдасться захопити Авдіївку
Фото: Нацгвардія/Facebook

Російське військо розпочало скоординований наступ на Авдіївку, але через повільний прогрес і значні втрати росіянам навряд чи вдасться захопити місто у короткостроковій перспективі.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

Як відзначили британські розвідники, росіяни розпочали скоординований наступ у кількох напрямках на сході України. Російські війська на Донеччині ведуть комбінований наступ на добре захищену Авдіївку, яке перебуває на лінії фронту з 2014 року.

“Місто є серйозною перешкодою на шляху російських сил до досягнення їхньої ширшої мети — контролю над Донецькою областю”, — йдеться у звіті британської розвідки.

Зазначається, що російська атака, швидше за все, буде здійснена за допомогою кількох бронетанкових батальйонів, які спробують оточити місто.

“Ймовірно, це буде найвагоміша наступальна операція, проведена Росією як мінімум із січня 2023 року”, — зазначили у британській розвідці.

Наголошується, що українські сили наразі стримують наступ росіян, які втрачають важку техніку та особовий склад.

У британській розвідці відзначили повільний прогрес російського війська і великі втрати, через що “наступ” у повідомленнях перетворився на “активну оборону”.

“Оскільки успішне взяття Авдіївки виглядає дедалі більш малоймовірним у короткостроковій перспективі”, — наголосили британські розвідники.

За даними американського Інституту вивчення війни, Росія, ймовірно, розгорнула частини щонайменше двох бригад Центрального військового округу для посилення наступальних дій сил на Авдіївському напрямку.

На початок