На відновлення Чернігівщини із фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ передбачені 673 мільйони гривень. Розпорядниками цих грошей є декілька структур, серед яких: Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Міністерство освіти і науки, Чернігівська ОВА та Новобасанська сільська рада.
Про це Суспільному повідомив радник начальника Чернігівської ОВА Андрій Подорван.

Куди спрямують гроші
68 мільйонів гривень передбачені на ремонт дитячого садочка в Гончарівській громаді та відбудову їдальні в Іванівському ліцеї.

Ще 188 мільйонів гривень передбачено на відбудову села Ягідне.

17 мільйонів гривень піде на ремонт Новобиківської школи в Новобасанській громаді. Понад 63 мільйони піде на відновлення корпусів НУ "Чернігівська політехніка".
52 мільйони гривень піде на ремонт об'єктів цивільного захисту.
Чернігівська ОВА є розпорядником 284 мільйонів гривень. Ці гроші спрямують на ремонт:
- насосної станції "Подусівка" КП "Чернігівводоканал" — 219,8 мільйона гривень;
- хірургічного комплексу Чернігівської обласної лікарні — 10 мільйонів гривень;
- Талалаївського ліцею, що на Прилуччині — 13 мільйонів гривень;
- Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей — 35,3 мільйона гривень.
Ще майже 5,8 мільйона гривень піде для придбання сміттєвозів для громад.
"Всі проєкти в роботі. Або проєкт на коригуванні перебуває, або початок будівельної роботи, або триває тендерна процедура, або, наприклад, підготовка документів для отримання дозволу на початок будівельних робіт і так далі".
Скільки грошей використали
Зі слів Андрія Подорвана із 673 мільйонів, які передбачені на відновлення Чернігівщини, використали близько 4,5 мільйона. Зокрема, понад чотири мільйони використали на відновлення їдальні в Іванівці. Ще 400 000 використали на відновлення села Ягідне.
"Коли кажуть, що виділили гроші, це не означає, що збудували і всі щасливі. Це довгий досить процес. Бо це ж інколи доопрацювання проєктно-кошторисної документації, проведення тендерних процедур, які там інколи по кілька разів проводяться, або є скарги. Потім етап підписання договору, потім ще ж тільки початок робіт, потім актування цих робіт і потім оплата. В деяких випадках є авансові платежі, але загалом така довга процедура".