Спецпредставниця США з питань економічного відновлення України прибула до Києва

Спецпредставниця США з питань економічного відновлення України прибула до Києва

Пенні Пріцкер
Пенні Пріцкер. Фото: АР/Darko Vojinovic

Спецпредставниця Сполучених Штатів з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер сьогодні, 16 жовтня, прибула до Києва.

Про це у соцмережі X (раніше — Twitter) повідомила посолка США в Україні Бріджит Брінк.

"Я рада вітати Пенні Пріцкер у Києві", — йдеться у дописі Брінк.

Це перший візит Пріцкер в Україну з часу призначення на цю посаду в середині вересня 2023 року.

20 вересня президент України Володимир Зеленський у Нью-Йорку провів зустріч зі спецпредставницею президента США з відновлення України Пенні Пріцкер.

Спецпредставниця США з питань економічного відновлення України

14 вересня президент Сполучених Штатів Джо Байден призначив спецпредставницю щодо відновлення економіки України Пенні Пріцкер. На посаді спецпредставниці Пенні Пріцкер працюватиме з українським урядом, G7, ЄС, міжнародними фінансовими установами, міжнародними партнерами й американським приватним сектором, щоб сприяти формуванню майбутнього України.

Зокрема вона керуватиме зусиллями з формування пріоритетів донорів через Міжвідомчу координаційну платформу донорів, щоб узгоджувати їх з потребами України й стимулювати міжнародних партнерів до збільшення їхньої підтримки України.

Роль Пріцкер базуватиметься на сталій роботі Державного департаменту США, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства торгівлі США та інших відомств, спрямованій на прискорення економічних перетворень в Україні.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

У березні 2023 року Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів.

14 червня Світовий банк повідомив, що уряди Ісландії, Латвії та Нідерландів зробили нові грантові внески до Трастового фонду Світового банку для допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України задля відбудови. Фінансування URTF наразі досягло понад 920 мільйонів доларів.

На початок