"Біжимо заради перемоги". У Знам'янці на Кіровоградщині відбувся півмарафон

"Біжимо заради перемоги". У Знам'янці на Кіровоградщині відбувся півмарафон

"Біжимо заради перемоги". У Знам'янці на Кіровоградщині відбувся півмарафон
Півмарафон у Знам'янці. Фото: Суспільне Кропивницький

У місті Знам'янка Кіровоградської області відбувся забіг "Залізний RUN" — це півмарафон заради перемоги. У такий спосіб збирали гроші, щоб купити машину для бійців 65-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України.

За словами організатора півмарафону Влада Кодацького, зареєструвалися 76 учасників. Найменшому – п'ять років і сім місяців, найстаршому — 55 років.

Організатори півмарафону підготували три основні дистанції: 21 кілометр, 10 кілометрів та 5 кілометрів. Діти бігали 400 метрів. Також цьогоріч є "забіг волі" — це вільна дистанція, учасники самі вирішують, скільки кілометрів або метрів вони можуть пробігти.

Ідея влаштовувати спортивні змагання виникла у 2017 році, розповів Влад Кодацький.

"У той час я жив у Києві і міркував, як краще провести свій вільний час з людьми, які мають такі самі життєві цінності, як і я. Тоді я організував свій перший забіг. Зібрали ми п'ять тисяч шістсот гривень і передали лікарні "Охматдит". За ті гроші купили прилади для очищення крові".

Цьогоріч організатор вирішив влаштувати півмарафон у свій день народження.

"Цим я хочу показати людям, що можна інакше проводити свої свята, можна робити щось корисне для суспільства у свій день".

Марія Лисенко участь у забігу бере вдруге. Дізналась про нього з соцмереж. Професійно бігом жінка не займається. Цьогоріч бігала вільну дистанцію. Вважає, благодійність для більшості людей є вирішальною.

"Не головне яку дистанцію бігти, головне бігти разом. І чим більше відбуватиметься таких акцій, тим краще. Люди будуть згуртовуватися і робити щось спільне для наших Збройних Сил".

На початок